Yükleniyor...
Sponsored

Google, Blockchain ve Web3’e Dahil Olmak İstiyor

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc.

google

Google’ın ana şirketi Alphabet Inc.’in CEO’su Sundar Pichai, blockchain endüstrisini ve Web3 evrenini yakından takip ettiğini söyledi. Pichai, blockchain ve Web3’ü heyecan verici bulduğunu ve şirketinin de bu yolda ilerlemeye odaklandığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pichai, birçok Silikon Vadisi şirketinin Web3 ve blockchain teknolojisini hali hazırda benimsediğini ve kendilerinin de bu yolda olduğunu belirtti:

“Ne zaman bir yenilik olsa bunu son derece heyecan verici buluyorum. Yapabildiğimiz en iyi şekilde bunu desteklemek istiyoruz”

CEO, blockchain teknolojisinin yararlarını da vurguladı. Ona göre blockchain’in oldukça ilginç ve güçlü bir konsepti var. Bunun üzerine “kesinlikle blockchain ile ilgileniyoruz” ifadelerini kullandı.

Alphabet Inc, geçtiğimiz Kasım ayında da vadeli işlem borsası şirketi Chicago Mercantile Exchange’e 1 milyar dolarlık yatırım yapmıştı. CME, dijital varlık endüstrisinin uzun süredir destekçisi olarak biliniyor.

Google’ın Blockchain Hamlesi

Google’ın veri depolama bölümü Google Cloud, bir dijital varlık ekibi meydana getirdi. Birim, bulutta ürün oluşturma, işlem yapma ve değer depolamak için blockchain teknolojisinden faydalanmayı amaçlıyor.

Şirket, kripto alanının da önemli ölçüde büyüdüğünü kaydederken, bu teknoloji devriminin de gerisinde kalmak istemediğini açıkladı:

“Müşterilerimiz tarafından dijital varlık alanında yapılan çalışmalardan ilham alıyoruz. Gelecekte blockchain teknolojini desteklemek için altyapı ve teknoloji sağlamayı dört gözle bekliyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x