Yükleniyor...

Google Trends Verileri, NFT’ye Olan İlginin %70 Azaldığını Gösteriyor

2022'deki kripto piyasası düşüşü, NFT'lere olan yatırımcı ilgisinin azalmasına da yol açtı.

nft 1

2022’deki kripto piyasası düşüşü, NFT’lere olan yatırımcı ilgisinin azalmasına da yol açtı.

NFT’lere olan ilgi Mayıs 2022’de yeni en düşük seviyeye gerildi. Google Trends’ten alınan verilere göre, küresel nüfusun NFT ile ilgili konulara olan ilgisi azaldı.

Google verilerine göre bu ilgi 0 ile 100 arasında bir sayı ile temsil edilyor. 0 veya 0’a yakın bir değer, ilginin çok az olduğu veya hiç olmadığı anlamına gelir. Öte yandan, en az 50 değeri, terimin küresel nüfus tarafından yapılan aramaların büyük bir bölümünü oluşturduğu anlamına gelir.

Terim Mayıs ayının son günlerinde 26 değerine ulaştı. Bu, Ocak 2022’de ulaşılan 100 seviyesinden %74’lük bir düşüş tekabül ediyor. Ocak 2022’de, büyük NFT pazar yerlerinin aylık hacimleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16,54 milyar dolara ulaşmıştı. Mayıs ayının son günlerinde, toplam aylık hacim yaklaşık 4 milyar dolardı ve bu, Ocak hacmine göre %75’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner