Yükleniyor...

Green Satoshi Token (GST) Nedir?

Green Satoshi Token (GST), Ağustos 2021'de Avustralya'da ortaya çıkan STEPN Move-to-Earn projesinin uygulama içi kripto para birimidir.

Untitled 1 1

Green Satoshi Token (GST), Ağustos 2021’de Avustralya’da ortaya çıkan STEPN Move-to-Earn projesinin uygulama içi kripto para birimidir.

STEPN, basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, bir NFT pazarı, bir oyna-kazan oyunu ve bir fitness uygulaması arasında bir geçiştir. Sistemi kullanmaya başlamak istiyorsanız, bir NFT’ye sahip olmanız gerekmektedir. Onları doğrudan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz, bu durumda sahibi ödüllerinizden bir pay alır.

STEPN’ın Move-to-Earn konsepti, kullanıcıları hareket etmeye ve koşu, yürüyüş gibi fiziksel aktivitelerde bulunmaya teşvik etmektedir. Move-to-Earn uygulamaları, fiziksel olarak hareket etmeleri karşılığında kullanıcılarını, kripto para ile ödüllendirir. Böylece kullanıcılar bir yandan spor yapıp sağlıklı kalırken, bir yandan da para kazanabilme imkanı sağlamaktadırlar.

Bu uygulamalar genelde kullanıcıların fiziksel aktivitelerini onlar çevrimiçi olmadan da tespit edebilir. Bununla beraber, birçok Move-to-Earn platformunda gelir elde etmeye başlamadan önce bir miktar para yatırmak gerekmektedir. STEPN de bu şekilde çalışmaktadır. STEPN ile gelir elde etmek için kullanıcıların önce bir NFT spor ayakkabısı alması gerekmektedir. Ardından kullanıcılar yürüyüş, koşu gibi fiziksel aktiviteler gerçekleştirerek token ödülü kazanabilirler.

GST Coin‘de en dikkat çeken modlar ise şu şekildedir:

  • Solo Modu (bir oyuncu hareket nedeniyle GST kazanır, kazanılan token sayısı fiziksel aktiviteye ve NFT ayakkabılarının nadirliğine bağlıdır).
  • Maraton Modu (çevrimiçi maratonlar haftalık ve aylık etkinliklerdir, başlangıçtan en az 24 saat önce kayıt olunması gerekir).
  • Arka Plan Modu (kullanıcılar sadece bir çift spor ayakkabı alarak GST token’larla gelir elde eder, arka plan modu, spor ayakkabıların dayanıklılığını azaltmadan uygulama devre dışı bırakılsa bile çalışır).

NFT’lerin farklı bir kalitesi, özellikleri ve Gem Soketi vardır, güncelleme GST token’lar yakılarak yapılır, özellik noktaları ve performansı artırmak için NFT Gems eklenebilir.

Kullanıcılar, iki spor ayakkabıyı bir araya getirerek bir spor ayakkabı kutusu, yani “Shoebox” çıkarabilir. Sonuç olarak, bir Shoebox sahibi rastgele bir NFT Sneaker alır. Kullanıcılar uygulamaya yerleşik NFT Marketplace’i kullanarak sahip oldukları her şeyi takas edebilir ve gerekirse NFT kiralayabilirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x