Yükleniyor...

Güne damga vuran beş altcoin: Sürpriz yükselişler!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) pozitif bir haftayı geride bırakması eşliğinde, hangi altcoin'ler hafta sonuna yükseliş yönlü başladı?

en cok yukselen altcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) pozitif bir haftayı geride bırakması eşliğinde, hangi altcoin’ler hafta sonuna yükseliş yönlü başladı?

Spot Bitcoin ETF’lere artan talep ve kurumsalların spot Bitcoin ETF’lerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, BTC’de canlanma görüldü. Kripto paraların öncüsü, geçtiğimiz hafta pozitif bir görünüm sergiledi. BTC, haftanın ilk işlem günü olan 13 Mayıs’tan bu yana yüzde 8’e yakın yükseliş yaşadı.

BTC‘deki yükseliş ile birlikte altcoin’lere de para girişi gerçekleşti. Kripto yatırımcıları, gündem ve haber akışı odaklı düzeltme sürecinin sona erdiğini düşündü.

Yükseliş yönlü bir haftanın geride kalmasıyla birlikte, hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli başladı? İşte günün en çok yükselen beş altcoin’i…

boga altcoin

1- Gnosis (GNO)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) için yeni mekanizmalar ve aktif altyapı desteği sunan Gnosis (GNO), son 24 saatte yüzde 10,67 oranında yükseliş yaşadı. Ethereum tabanlı merkeziyetsiz kripto projesi GNO, günün en çok yükseliş yaşayan altcoin’i oldu.

Gnosis GNO altcoin

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, GNO son 24 saatte 24,52 milyon dolarlık işlem hacmi gerçekleştirdi. GNO’nun piyasa değeri ise 787 milyon dolar seviyesinde.


2- Ondo (ONDO)

Yapay zekanın günden güne gelişmesiyle birlikte popülerlik kazanan Ondo (ONDO), son 24 saatte 10,54 oranında yükseliş yaşadı. Son zamanların en popüler yapay zeka girişimi ONDO, günün en çok değer kazanan ikinci altcoin’i oldu.

ONDO kripto grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, ONDO son 24 saatte 335 milyon dolarlık işlem hacmine imza attı. ONDO’nun piyasa değeri ise 1,422 milyar dolar seviyesinde.


3- Pendle (PENDLE)

Günün en çok yükselen beş altcoin’i listesinde iki yapay zeka projesi yer aldı. ONDO’nun ardından günün en çok yükselen bir başka altcoin’i de Pendle (PENDLE) oldu. Yapay zeka girişimi PENDLE, son 24 saatte 10,50 oranında artış kaydetti.

PENDLE usdt

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, PENDLE’ın son 24 saatte gerçekleştirdiği işlem hacmi 146 milyon dolar oldu. PENDLE’ın piyasa değeri ise 766 milyon dolar seviyesinde.


4- ORDI (ORDI)

Bitcoin madencilerinin en sevdiği girişimlerden birisi olan BRC-20’nin lider temsilcisi ORDI (ORDI), son 24 saatte 9,66’lık bir yükselişe imza attı. Bitcoin ağının aktifleşmesini ve daha fazla benimsenmesini sağlayan ORDI, günün en çok yükselen dördüncü altcoin’i konumunda.

ORDI kripto grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, ORDI’nin işlem hacmi son 24 saatte 235 milyon dolar oldu. ORDI’nin piyasa değeri ise 869 milyon dolar seviyesinde.


5- Fantom (FTM)

Geçmişten bu yana popülerliğini koruyan ve en çok tercih edilen katman-1 blokzincir’lerden birisi olan Fantom (FTM), son 24 saatte yüzde 8’lik yükselişe ev sahipliği yaptı. FTM’nin yükselişinde Fantom’un yeni blokzincir girişimi Sonic etkili oldu.

FTM kripto grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, FTM son 24 saatte 484 milyon dolar işlem hacmi gerçekleştirdi. Popüler blokzincir projesi, 2,47 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner