Yükleniyor...

Memecoin çılgınlığı: iki tweet attı, 168 bin dolar kazandı

Blast ağında yer alan memecoin Pacmoon ile ilgili iki tweet paylaşan bir trader, 168 bin dolar değerinde airdrop aldı.

memecoin trader

Blast ağında yer alan memecoin Pacmoon ile ilgili iki tweet paylaşan bir trader, 168 bin dolar değerinde airdrop aldı.

Kripto sektörünün günden güne benimsenmesi ve kullanıcı tabanını artırması, yeni kategorileri ve yeni trend’leri ortaya çıkartıyor. Özellikle memecoin alanı, kripto para sektörünün en vahşi yapısı olarak tanımlanıyor. Memecoin’ler, erken aşama yatırımcılara sansasyonel getiriler sunuyor, ancak oldukça da riskli varlıklar olarak sınıflandırılıyor.

Punk9059 kullanıcı adlı bir kripto trader, sadece iki tweet atarak Blast ağında yer alan bir memecoin’den 168 bin dolar kazandı. Trader, “Çılgınca olan şey, bunun olacağına dair hiçbir fikrim yoktu.” dedi.

memecoin trader blast pacmoon

Trader’dan memecoin çılgınlığında büyük vurgun

Punk9059, sadece iki tweet atarak Blast ekosisteminde yer alan Pacmoon memecoin’inde nasıl 168 bin dolar kazandığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde, sadece kriptoda ve vahşi yapısıyla bilinen memecoin’lerde gerçekleşebilecek bir hikaye yazıldı. Bir trader, tweet atarak yüz binlerce dolar kazandı.

Pacmoon, Şubat ayı sonlarına doğru Blast ağında piyasaya sürüldü. Memecoin, Blast ağının büyümesi ve 1,4 milyar dolarlık toplam kilitli varlığa (TVL) erişmesiyle parladı. Pac-Man’den esinlenen memecoin, büyük bir ilgi topladı ve kullanıcı sayısını sansasyonel bir şekilde artırdı.

Memeland için çalışan ve daha önce Proof’ta çalışan Punk9059, Pacmoon ile ilgili iki tweet paylaştı. Bu tweet’ler kendisine daha sonrasında servet kazandıracaktı.

Punk9059, paylaştığı ilk tweet’in Blast paydaşlarına Pacmoon (PAC) token’larının ücretsiz olarak airdrop yapılacağına dair bir haber olduğunu söyledi. Bu tweet, referans kodu içeriyordu. Tweet kısa sürede popüler hale geldi, ancak bir hata sayesinde Punk9059’a faydası beklenenden büyük oldu.

Konuyu aydınlatan trader, “Bu tweet viral oldu. İnsanlar referans kodunu kopyalayıp yapıştırdı. Arkadaşım Frank DeGods kendi referans kodu yerine yanlışlıkla benim kodumu tweet’ledi.” dedi.

Frank DeGods, DeGods ve y00ts NFT’lerinin kurucusu olarak biliniyor. X’te büyük bir kitlesi olan Frank DeGods, yanlışlıkla Punk9059’un referans kodunu paylaşmasıyla birlikte Punk9059’a büyük bir kazanç sağladı.

Punk9059, ikinci tweet olarak, Frank’e teşekkür etmek amacıyla verdiği 50 dolarlık bir banknotu tuttuğu fotoğrafı paylaştı. Bu tweet de viral oldu ve şanslı trader daha fazla ödül kazandı.

Punk9059, referans gelirlerinden 354.179 PAC token aldı. Trader, viral olan iki tweet’in görüntülenme sayısından da 698.137 PAC kazandı. Şanslı isim, Blast ağında yer alan memecoin’den 1.052.316 PAC kazandı.

Tweet’lerin atıldığı sırada pek de bilinmeyen ve değerli olmayan PAC token, airdrop’lardan sonra sansasyonel bir yükseliş yaşadı.

Trader, aldığı airdrop’ların değerinin geçtiğimiz gün 168 bin dolara ulaştığını gördü.

Punk9059, “Karışımda birkaç tweet daha vardı, ancak bu ikisi işin aslan payını yaptı.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner