Yükleniyor...

Bu 10 altcoin için kırmızı alarm: Yatırımcılar tetikte olsun!

Bitcoin'in (BTC) nispeten iyi bir seviyede olmasına rağmen bazı altcoin'lerdeki gelişmeler yatırımcısını korkutmaya başladı.

düşüş grafik

Bitcoin’in (BTC) nispeten iyi bir seviyede olmasına rağmen bazı altcoin’lerdeki gelişmeler yatırımcısını korkutmaya başladı.

67.000 dolar bandında işlem gören Bitcoin, altcoin piyasasını üst seviyelere taşımaya devam ediyor. Pek çok altcoin, yalnızca birkaç gün içinde yüzde 10’dan fazla değer kazandı. Fakat bazı projelerinin yakın zamanda gerçekleştireceği kilit açılımları, yatırımcısını şimdiden tedirgin etmeye başladı. Özellikle de listede ARB ve AVAX gibi isimlerin yer alması, Türkiye kripto ekosistemini hareketlendirdi.

altcoin kripto düsüs

1- Pyth Network (PYTH)

20 Mayıs’ta kilit açılımı gerçekleştirecek olan Pyth Network, 2,13 milyar token’ı (943,420 milyon dolar) piyasaya sürecek. Solana ekosistemindeki airdrop’larından faydalanmak için yatırımcıların yöneldiği PYTH, şu sıralar satış baskısıyla karşı karşıya kalacak gibi görünüyor.

Pyth Network

2- Arbitrum (ARB)

Türkiye kripto ekosisteminin yakından tanıdığı Arbitrum, 21 Mayıs’ta kilit açılımına gidecek. 497.140 ARB’in (514.040 dolar) piyasaya sürülmesiyle beraber paritede büyük bir satış baskısı beklenmiyor. Fakat ARB‘nin düşüş eğilimli bir parite olması, satış yönlü işlemleri bu süreçte artırabilir.

arb arbitrum 25nisan

3- Avalanche (AVAX)

Son zamanlardaki zayıf performansıyla dikkat çeken Avalanche, 22 Mayıs’ta 9,54 milyon token’ın (347,700 milyon dolar) kilidini açacak. Yalnızca major coin’ler arasında değil, piyasanın geneline oranla sessiz kalan AVAX, bu kilit açılımıyla beraber darbe alabilir.

avalanche avax

4- Space ID (ID)

Düzenli bir şekilde kilit açılımı gerçekleştiren Space ID, 22 Mayıs’ta 18,49 milyon token’ı (13,71 milyon dolar) piyasaya dahil edecek. Kilidi açılacak token miktarı az olsa da ID’nin belirli aralıklarla piyasaya token sürecek olması, zaman zaman yatırımcısında panik yaratabiliyor.

resim 26

5- 1inch (1INCH)

Düzenli olarak kilit açılımı gerçekleştiren bir diğer proje 1inch (1INCH), 23 Mayıs’ta 21.430 token’ın (8.490 dolar) kilidini açacak. Diğer kilit açılımlarına göre çok çok az olan bu miktarın paritede etki yaratması beklenmiyor. Ancak bu süreçte olası bir BTC düşüşü yaşanması, 1NCH’teki satışları artırabilir.

1INCH kripto

6- Acala (ACA)

Bir süredir düşüş yönlü fiyatlamasıyla yatırımcısını tedirgin eden Acala, 25 Mayıs’ta 4,66 milyon token’ın (501.700 dolar) kilidini açacak. Dolaşımdaki arzın yüzde 0,48’ini piyasaya dahil edecek olan ACA, haberin yazımı itibarıyla stabil bir hareket sergiliyor. ACA yatırımcı ise kısa vadedeki fiyat hareketlerini merakla bekliyor.

resim 23

7- Polkadot (DOT)

Uzun bir aradan sonra kilit açılımı gerçekleştiren olan Polkadot, 26 Mayıs’ta 401.230 token’ı (2,89 milyon dolar) piyasaya sürecek. DOT’u piyasa değeri açısından ele aldığımızda bu miktar şu an için panik yaratmıyor. Fakat kilit açılımı gününde BTC performansı belirleyici olacaktır.

Polkadot DOT

8- Nym (NYM)

Düzenli bir şekilde kilit açılımı gerçekleştiren bir diğer altcoin NYM, 27 Mayıs’ta 25 milyon token’ın (3,98 milyon dolar) kilidini açacak. Piyasa değeri bakımından alt seviyelerde olan NYM, dolaşımdaki arzın yüzde 3,26’sını piyasaya sürecek. Bu gelişmenin paritede satış baskısı yaratması kuvvetle muhtemel görünüyor.

altcoin

9- Yield Guild Games (YGG)

27 Mayıs’ta kilit açılımına gidecek olan Yield Guild Games, 16,69 milyon YGG‘yi (14,79 milyon dolar) piyasaya sürecek. Dolaşımdaki arzın yüzde 4,51’ine denk gelen bu miktar, haliyle de yatırımcıları korkuttu. YGG için 27 Mayıs’a yaklaşıldıkça tehkiler artacak gibi duruyor.

altcoin

10- SingularityNET (AGIX)

Listedeki en dikkat çeken projelerden AGIX, 28 Mayıs’ta 8,71 milyon token’ın (8,48 milyon dolar) kilini açacak. Yapay zeka projelerinin en büyük isimlerinden AGIX, dolaşımdaki arzın yüzde 0,68’ini piyasaya dahil edecek. Şu an için güçlü duran yapay zeka trendinin AGIX’teki bu gelişmeden nasıl etkileneceği ise merakla bekleniyor.

agix altcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner