Yükleniyor...

Ripple (XRP) yatırımcılarına müjde: Kritik veri açıklandı!

Ripple'ın son piyasa raporuna göre, XRP Ledger (XRPL), 2024'ün ilk çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla iki kattan fazla işlem sayısı gördü ve ortalama işlem maliyeti neredeyse yarı yarıya azaldı.

Analist XRP icin 2025 yili tahminini acikladi (1)

Ripple‘ın son piyasa raporuna göre, XRP Ledger (XRPL), 2024’ün ilk çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla iki kattan fazla işlem sayısı gördü ve ortalama işlem maliyeti neredeyse yarı yarıya azaldı.

17 Mayıs’ta yayınlanan rapora göre XRPL onchain işlem faaliyeti, 2023’ün son çeyreğindeki toplam 121,03 milyona kıyasla 2024’ün ilk çeyreğinde yaklaşık 251,39 milyonla yüzde108 arttı.  Ayrıca işlem başına ortalama maliyet yüzde 45 düşüşle yaklaşık 0,000856 dolara geriledi.

resim 27

Ripple’da (XRP) işler kızışıyor!

Kripto para borsaları arasındaki XRP işlem hacmi dağılımı yılın ilk çeyreğinde sabit kaldı; Binance, Bybit ve Upbit, toplam işlem hacminin yüzde 70’inden fazlasını oluşturuyor. Ayrıca, 1. çeyrekte fiat çiftleri aracılığıyla işlem gören hacim oranının 4. çeyrekte yüzde 15’ten yüzde 11’e düştüğü belirtildi.

Raporda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden dava da ele alındı ; SEC tarafından Aralık 2020’de açılan ve yöneticilerin XRP’nin ilk halka arzını gerçekleştirdiğini iddia eden ve bunu kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul eden bir dava.

22 Nisan’da Ripple, SEC’in 2 milyar dolarlık çözüm talebine yanıt verdi ve bu talebi kabul etmedi. Ripple, yasanın SEC’in birinin zarar gördüğünü kanıtlayamadığı sürece para iadesi veya faiz talep etmesine izin vermediğini savundu. Ripple, “Sonraki adımlar açısından, her iki taraf da Yargıcın nihai çözümlere ilişkin bir karar vermesini bekleyecek – muhtemelen önümüzdeki aylarda” dedi.

“Ripple, Yargıcın çözüm aşamasına adil bir şekilde yaklaşacağından emin olmaya devam ediyor” diye ekledi.

xrp ripple yükselis grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner