Yükleniyor...

Güney Kore’nin Başkenti Seul’dan Blockchain Tabanlı Kimlik Kartı

Güney Kore’nin başkenti Seul, akıllı şehir girişiminin bir parçası olarak Blockchain tabanlı kimlik kartı (vatandaşlık kartı) çıkaracağı açıkladı.

Güney Kore Başkenti Seul Blockchain

Güney Kore’nin başkenti Seul, akıllı şehir girişiminin bir parçası olarak Blockchain tabanlı kimlik kartı (vatandaşlık kartı) çıkaracağı açıkladı. Belediye Başkanı Park Won-soon, Kore Gelecek Forumu 2019 ve Blockchain Tech Show’da bu yeni girişimin haberini verdi.

Won-soon, birçok yeni teknolojinin büyük faydalar sağlayabileceğini ve bir kısmının Güney Kore’de zaten uygulandığını belirtti. Örnek olarak Seul’da oylama sistemi için Blockchain teknolojisinin denemeleri yapılıyor.

Won-soon konuyla ilgili olarak ayrıca şunları söyledi:

Bugünün küresel sorunlarından biri Blockchain, büyük veri ve AI gibi gelecekte topluma öncülük etmek için yenilikçi teknolojiyi kullanan bir akıllı şehir… Seul vatandaş kartında bir Blockchain entegre kimlik doğrulama sistemini uygulamaya alacağız ve çeşitli yerlere kolay erişim sağlayacağız. İdari hizmetler ile ZeroPay arasında bağlantı kurarak vatandaşın kullanım oranını ve rahatlığını arttırmak için elimizden geleni yapacağız.

Blockchain temelli kimlik servisleri her geçen gün popüler hale geliyor. Microsoft geçtiğimiz günlerde Bitcoin Blockchain’inin üzerine ION adında merkezi olmayan bir kimlik servisi kuracağını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner