Anasayfa Blockchain Güney Kore'nin Başkenti Seul’dan Blockchain Tabanlı Kimlik Kartı

Güney Kore’nin Başkenti Seul’dan Blockchain Tabanlı Kimlik Kartı

Güney Kore’nin başkenti Seul, akıllı şehir girişiminin bir parçası olarak Blockchain tabanlı kimlik kartı (vatandaşlık kartı) çıkaracağı açıkladı. Belediye Başkanı Park Won-soon, Kore Gelecek Forumu 2019 ve Blockchain Tech Show’da bu yeni girişimin haberini verdi.

Won-soon, birçok yeni teknolojinin büyük faydalar sağlayabileceğini ve bir kısmının Güney Kore’de zaten uygulandığını belirtti. Örnek olarak Seul’da oylama sistemi için Blockchain teknolojisinin denemeleri yapılıyor.

Won-soon konuyla ilgili olarak ayrıca şunları söyledi:

Bugünün küresel sorunlarından biri Blockchain, büyük veri ve AI gibi gelecekte topluma öncülük etmek için yenilikçi teknolojiyi kullanan bir akıllı şehir… Seul vatandaş kartında bir Blockchain entegre kimlik doğrulama sistemini uygulamaya alacağız ve çeşitli yerlere kolay erişim sağlayacağız. İdari hizmetler ile ZeroPay arasında bağlantı kurarak vatandaşın kullanım oranını ve rahatlığını arttırmak için elimizden geleni yapacağız.

Blockchain temelli kimlik servisleri her geçen gün popüler hale geliyor. Microsoft geçtiğimiz günlerde Bitcoin Blockchain’inin üzerine ION adında merkezi olmayan bir kimlik servisi kuracağını açıkladı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

Bizi Takip Edin

738BeğenenlerBeğen
120TakipçilerTakip Et
10,790TakipçilerTakip Et
48AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para haber sitesi Coinkolik'ten kripto para dünyasındaki güncel haberleri günlük alın.

*Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımıza söz veriyoruz.

Gizlilik Politikası