Yükleniyor...

Güney Kore’deki Samsung Destekli Üniversite, Mezunlarına NFT Dağıtacak

Güney Kore'nin Sungkyunkwan Üniversitesi, Çarşamba günü kurumun çevrimiçi mezuniyet töreninde okul içi yarışmaları kazanan üç öğrenciye NFT sertifikası verecek.

guney kore universitesi NFT

Güney Kore’nin Sungkyunkwan Üniversitesi, Çarşamba günü kurumun çevrimiçi mezuniyet töreninde okul içi yarışmaları kazanan üç öğrenciye NFT sertifikası verecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un desteklediği Sungkyunkwan Üniversitesi, NFT sertifikalarının, aslını kaybetme riski veya kopyalama korkusu olmadan resmi mezuniyet kanıtı olarak her zaman kullanılabileceğini söyledi.

Güney Kore Üniversiteleri, NFT’leri Ve Metaverse’ü Benimsemeye Başladı

guney kore universitesi NFT sertifika

Samsung, üniversitenin vakfına ana ortak ve sponsor olarak 1996’da katıldı ve halen ortaklıkları devam ediyor.

Soongsil ve Chung-Ang Üniversitesi gibi Güney Kore üniversiteleri, NFT ve metaverse teknolojilerini mezuniyet hizmetlerine dahil etmek için yakın zamanda yerel blok zinciri geliştiricileriyle de ortaklık kurdu.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Sungkyunkwan Üniversitesi, dijital dönüşümünün bir parçası olarak başka tür sertifikalar vermek için de blok zinciri teknolojisini benimseyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner