Yükleniyor...
Sponsored

Güney Koreliler, Blockchain Teknolojili Kimlik Kullanacak

Güney Kore, vatandaşları güvence altına almak amacıyla dijital kimlik sunmayı planlıyor.

Guney Koreliler Blockchain Teknolojili Kimlik Kullanacak

Güney Kore, vatandaşları güvence altına almak amacıyla dijital kimlik sunmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yaygın olarak Bitcoin’in arkasındaki güç olarak bilinen Blockchain teknolojisi, her güncellendiğinde ağdaki cihazlar tarafından doğrulanan dijital bir veri günlüğüne sahiptir. Bilgisayar korsanlarının verileri işlemek için her bir cihaza girmesi gerekirken, bilgi depolayan merkezi bir sunucu olmadığından dolayı hırsızlık olasılığı azalıyor. Güney Kore de vatandaşların güvenliğini korumak için Blockchain teknolojisine güvenecek.

Güney Kore, Blockchain Teknolojili Kimlik Kullanmayı Planlıyor

Güney Kore, akıllı telefona sahip vatandaşlara Blockchain ile güvence altına alınan dijital bir kimlik sunmayı planlıyor.

Akıllı telefona yerleştirilen kimlikler, daha fazla insanın evden çalışması, nakitsiz ödeme yapması ve metaverse’ü keşfetmesiyle genişleyen dijital ekonomiyi destekleyen en son gelişen teknolojiler arasında yer alıyor.

blockchain

Güney Koreliler şu anda kendilerini tanımlamak için ikamet kayıt kartları kullanıyorlar. Teklif kapsamında, bir uygulama bu kimlikleri mobil cihazlara yerleştirecek.

Bloomberg‘te yer alan habere göre, hükümet, dijital kimliklerin nasıl ve nerede kullanıldığına ilişkin ayrıntılar da dahil olmak üzere bireysel telefonlarda saklanan bilgilere erişemeyecek. Sistem tamamen merkeziyetsiz bir kimlik olarak gelişmiş Blockchain teknolojisine dayanacak.

Dijital kimlikleri 2024 yılında piyasaya sürmeyi planlayan Güney Kore, iki yıl içerisinde 45 milyon vatandaşın dijital kimliği kullanmaya başlayacağını tahmin ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x