Yükleniyor...

Günün öne çıkan 5 altcoin’i: Boğa sinyali!

Bitcoin'in (BTC) dar bir fiyat bölgesinde işlem gördüğü haftanın ardından, hangi altcoin'ler hafta sonuna yükseliş yönlü başlangıç yaptı?

kripto-grafik

Bitcoin’in (BTC) dar bir fiyat bölgesinde işlem gördüğü haftanın ardından, hangi altcoin’ler hafta sonuna yükseliş yönlü başlangıç yaptı?

Kripto sektörü, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) açısından sakin, ancak altcoin’ler açısından hareketli bir haftayı geride bıraktı. BTC’nin 70.000 dolar ila 67.000 dolar arasındaki hareketliliği belirsizlik olarak yorumlansa da BTC hakimiyetindeki düşüş altcoin’lerin önünü açtı. Birçok altcoin, önemli direnç kırılımları gerçekleştirerek haftaya damga vurdu.

Spot Ethereum ETF gündeminin de etkisiyle yükselişini sürdüren altcoin’lerde, memecoin’ler ve trend coin’leri zirveye yerleşti. Özellikle Pepe, Bonk ve dogwifhat gibi memecoin’ler, haftanın en çok konuşulan projeleri arasında yer aldılar.

Altcoin’ler açısından pozitif geçen haftanın ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna yükselişle başladı?

kripto-grafik

1- JasmyCoin (JASMY)

Tokyo merkezli bir Internet of Things (IOT) projesi olan JasmyCoin (JASMY), günün en çok yükseliş yaşayan altcoin’i konumunda. Bir dönemin de popüler coin’i olan JASMY, son 24 saatte yüzde 12,71’lik yükselişe imza attı.

JASMY grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, JASMY son 24 saatte 455 milyon dolar işlem hacmi elde etti. Popüler altcoin, 1,763 milyar dolar piyasa değerine sahip.


2- Lido DAO (LDO)

Ethereum ekosisteminin en önemli projelerinden birisi olarak kabul edilen ve ekosistemin en yüksek ETH stake’ini bünyesinde barından Lido DAO (LDO), günün en çok yükselen ikinci altcoin’i oldu. Merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi, son 24 saatte yüzde 8,28’lik yükselişe ev sahipliği yaptı.

LDO grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, LDO son 24 saatte 179 milyon dolar işlem hacmi elde etti. Popüler altcoin, 2,26 milyar dolar piyasa değerine sahip.


3- Bitget Token (BGB)

Merkeziyetsiz kripto borsası Bitget’in yerel token’ı olan Bitget Token (BGB), günün yükselenleri listesine dahil oldu. BGB, son 24 saatte yüzde 8 oranında yükseliş yaşadı.

bgbusdt

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, BGB son 24 saatte 71,47 milyon dolar işlem hacmi elde etti. Borsa token’ı, 2,029 milyar dolar piyasa değerine sahip.


4- Ondo (ONDO)

Gerçek dünya varlıkları (RWA) alanının en önemli kripto projelerinden birisi olarak gösterilen ve Coinbase tarafından desteklenen Ondo (ONDO), günün en çok yükselen altcoin’leri arasında. ONDO, son 24 saatte yüzde 5,93 oranında yükseliş yaşadı.

ONDO grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, ONDO son 24 saatte 220 milyon dolar işlem hacmi elde etti. RWA coin’i, 1,738 milyar dolar piyasa değerine sahip.


5- Pepe (PEPE)

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi memecoin’lerin tahtını sallamayı başaran ve kısa sürede popüler olan Pepe (PEPE), günün en çok yükselenleri arasında. Son dönemin en popüler memecoin’lerinden birisi olan PEPE, 24 saatte yüzde 5,92’lik yükseliş gerçekleştirdi.

PEPE grafik

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, PEPE son 24 saatte 2,04 milyar dolar işlem hacmi elde etti. Popüler memecoin, 6,48 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner