Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 12 Mart 2024

71 bin doların üzerinde el değiştiren Bitcoin (BTC), yavaş yavaş kripto paraların önünü açmaya başladı.

analist btc

71 bin doların üzerinde el değiştiren Bitcoin (BTC), yavaş yavaş kripto paraların önünü açmaya başladı.

70.000 Doların üzerinde günlük kapanış yapmaya başlayan Bitcoin (BTC), altcoin piyasasına itici bir güç oldu. Özellikle de AVAX, LTC ve XRP gibi major coin’lerin yükselişini tetikleyen kripto paraların lideri, yatırımcıların yüzünü güldürdü. Yapay Zeka tarafındaki kripto paralar ise sert yükselişlerinden sonra bir miktar düzeltme ile geri çekildi. Peki son 24 saatte en çok hangi kripto paralar hareketlilik kaydetti?

Kazanan kripto paralar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 34,62 artış gösteren Toncoin (TON) zirveye oturdu. Yüzde 17,05’lik artışla Avalanche (AVAX) ikinci sırada, Litecoin (LTC) yüzde 15,62’lik artışla üçüncü sırada, yüzde 14,71’lik artışla Ripple (XRP) dördüncü sırada yer aldı. Son sıraya ise yüzde 13,98’lik artışla Iota (IOTA) yerleşti.

en cok yukselen kripto paralar

Kaybeden coin’ler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında SingularityNET (AGIX) yer aldı. AGIX son 24 saatte yüzde 7,52 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Render (RNDR) geldi. RNDR son 24 saatte yüzde 7,39 değer kaybetti. Üçüncü sırada yüzde 6,99’luk düşüşle Fetch.ai (FET), dördüncü sırada yüzde 5,95’lik düşüşle dogwifhat (WIF) ve son olarak beşinci sırada yüzde 4,50’lik düşüşle The Graph (GRT) yer aldı.

en çok düşen kripto

Bitcoin’de beklentiler 70.000 doların üzerinde kalması yönünde. Bu durumda da altcoin’lerde yükseliş devam edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner