Yükleniyor...

Ünlü analist Bitcoin (BTC) için fiyat tahmini verdi!

FundStrat Global Advisors'ın kurucusu ve araştırma başkanı Tom Lee, Bitcoin (BTC) için ikna edici derecede yükseliş tahminini dile getirdi.

btc gizemli analist

FundStrat Global Advisors‘ın kurucusu ve araştırma başkanı Tom Lee, Bitcoin (BTC) için ikna edici derecede yükseliş tahminini dile getirdi. 

CNBC’ye vermiş olduğu bir röportaj sırasında Lee, Bitcoin için etkileyici bir potansiyel yükseliş öngördü ve önümüzdeki 12 ile 18 ay içinde şaşırtıcı bir şekilde 150.000 dolara çıkabileceğini öne sürdü. Bu tahmin, Bitcoin’in güncel fiyatı ele alındığında kabaca yüzde 117’lik bir artış olabileceğini ortaya koyuyor. Analist, Bitcoin hakkındaki düşünceleri şöyle dile getirdi:

“Önümüzdeki 12-18 ay içinde Bitcoin’in 150.000 doların üzerine çıkabileceğini düşünüyorum. Bu tahminimin nedeni, Bitcoin’in yükseliş için elverişli bir ortama sahip olmasıdır.”

Tom Lee, Bitcoin (BTC) için kritik unsurların altını çizdi!

İyimser bakış açısını destekleyen üç faktörün altını çizen Lee, ilk unsur olarak spot borsa yatırım fonuna (ETF) yönelik artan talebin altını çizdi. Lee’ye göre, spot Bitcoin ETF’ye yönelik hararetli yatırım akışı, yaklaşmakta olan Bitcoin halving etkinliğiyle birleştiğinde, Bitcoin’in değerinin yükselmesi için uygun bir ortam yaratıyor. 

Lee, 800 milyon dolarlık bir artışa tanık olan BlackRock gibi spot Bitcoin ETF’lerine yeni para girişlerine dikkat çekti. Bunlara ek olarak, ETF’lerin kullanıma sunulmasıyla gözlemlenen talep artışının, halving nedeniyle arz azalmasıyla birlikte para politikasında beklenen gevşemenin riskli varlıkları desteklemesinin muhtemel olduğunu açıkladı.

Ayrıca bu ETF’lerin artık 28 milyar doların üzerinde varlığa sahip olduğunu ve Grayscale Bitcoin Trust ETF’deki (GBTC) varlıkları ilk kez geride bıraktığını da belirtti. Bu dönüm noktası, Bitcoin’e yönelik güçlü kurumsal ilginin sinyalini veriyor.

Lee, Bitcoin yarılanması öncesinde arz-talep tutarsızlığını daha da detaylandırdı . Düzenleyici cephede Lee iyimser bir görüş bildirdi. Bitcoin’in son 18 aydaki düzenleyici zorlukların en kritik kısmını çoktan geçmiş olabileceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner