Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 5 Ocak 2024

Kripto para piyasası Bitcoin spot ETF gündemine odaklanmışken, hangi altcoin'ler güne hareketli başladı?

kripto yükseliş düşüş

Kripto para piyasası Bitcoin spot ETF gündemine odaklanmışken, hangi altcoin’ler güne hareketli başladı?

2024 yılı kripto para piyasası açısından oldukça hareketli başladı. Kripto yatırımcıları, Eylül ayından bu yana Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmasını bekliyor.

Kripto topluluğu, SEC’nin bu ay Bitcoin spot ETF başvuruları hakkında nihai bir karar verecek olmasına odaklandı. BlackRock ve Fidelity gibi kurumsalların başvurularının onaylanacağı yönündeki söylentiler ise kripto para birimlerini yükselişe geçirdi. ETF başvurularının gözde ismi BTC, geçtiğimiz gün 45 bin dolara yeniden yaklaştı. BTC’nin canlanması ise altcoin’lerde yükselişleri meydana getirdi.

Gündemin Bitcoin spot ETF’ler olduğu hareketli piyasa koşullarında, günün öne çıkan ve değer kaybeden kripto para birimleri hangileri oldu?

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 19,75 artış gösteren Celestia (TIA) zirveye oturdu. Yüzde 11,55’lik artışla Aptos (APT) ikinci sırada, yüzde 10,96’lık artışla Kaspa (KAS) üçüncü sırada, yüzde 8,38’lik artışla Stacks (STX) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 3,54’lük artışla Injective (INJ) beşinci sırada yer aldı.

kripto yükseliş yaşayan coin'ler

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Internet Computer (ICP) yer aldı. ICP, son 24 saatte yüzde 5,69 düşerek zirveye yerleşti. Ardından, Sei (SEI) geldi. SEI son 24 saatte yüzde 4,41 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Immutable (IMX) yüzde 2,76 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan Mantle (MNT) yüzde 2,34 ve Bitcoin SV (BSV) de yüzde 2,2’ye yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

kripto düşüş yaşayan coin'ler

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner