Yükleniyor...

Arthur Hayes gözünü kararttı: BTC düzeltmesi için tarih verdi!

BitMEX'in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin spot ETF'lerin onaylanması halinde BTC'de yüzde 30'luk bir düzeltme beklediğini ifade etti.

BTC düzeltme yükseliş

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanması halinde BTC’de yüzde 30’luk bir düzeltme beklediğini ifade etti.

Kripto para piyasası, 2024 yılına damga vuracak bir gelişme olan Bitcoin spot ETF kararına odaklanmış durumda. ABD’nin düzenleyici kurumu SEC, kurumsalların Bitcoin spot ETF başvuruları hakkında nihai kararını verecek. Bu kararın Ocak ve Mart ayında gelmesi bekleniliyor.

Bitcoin spot ETF’lerin onaylanması halinde yaşanacak senaryolar üzerinde farklı yorumlar mevcut. Bir yorum da BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes’ten geldi. Hayes, ETF onayıyla birlikte kripto piyasasında yüzde 30’luk bir düzeltme beklediğini ifade etti. Ayrıca Hayes, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Arthur Hayes’ten BTC gidişatına yönelik çarpıcı açıklamalar

BitMEX’in kurucusu ve kripto yatırımcısı Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) gidişatına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Hayes, blogundan yayımladığı bir gönderide, BTC için beklentilerini dile getirdi.

Arthur Hayes BTC etf spot

Blog gönderisinde Hayes, BTC fiyatının Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte sağlıklı düzeltme yaşayacağını ifade etti. Hayes, BTC düzeltmesinin yüzde 20 ila 30 arasında olacağını aktardı. Kriptonun ünlü ismi, düzeltmenin Mart ayı itibariyle başlayacağını iddia etti.

Hayes, ABD’nin alım satım için Bitcoin spot ETF’leri listelemesinden sonra ek düzeltmenin gelebileceğini öne sürdü. Bu düzeltme için de yüzde 40’a kadar bir düşüş öngördü. Ancak Hayes, düzeltmenin tamamlanmasıyla birlikte BTC için boğa koşusunun başlayacağını ifade etti. Hayes, BTC’nin düzeltme sonrası 60 bin doların üzerine çıkacağını, hatta 70 bin doları aşarak ATH yapacağını söyledi.

BitMEX’in kurucusu, portföyünün yüzde 70’inin BTC ve ETH’den oluştuğunu ve düzeltme gerçekleşene kadar yeni bir alım yapmayacağını belirtti. İyi bir trader olduğunu söyleyen Hayes, Şubat sonu itibariyle büyük bir satış pozisyonu alacağını ifade etti. Ünlü trader, 28 Haziran’da dolan satış pozisyonlarını tercih edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner