Yükleniyor...

Injective (INJ) için zaman daralıyor: Kritik kilit açılımı!

Popüler kripto para projesi Injective, 21 Ocak tarihinde 142 milyon dolarlık INJ'in kilidini açacak.

Injective INJ kilit açılımı

Popüler kripto para projesi Injective, 21 Ocak tarihinde 142 milyon dolarlık INJ’in kilidini açacak.

Kripto para piyasasının yükseliş yönlü ilerleyişinde bazı altcoin’ler dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu altcoin’ler arasında Injective de yer aldı. Popüler kripto projesi Injective’in yerel token’ı INJ, sansasyonel bir çıkış yaparak kripto yatırımcılarının gözdesi haline geldi.

İki ayda yüzde 150’ye yakın yükseliş gerçekleştiren INJ, kritik bir dönemece girmiş durumda. TokenUnlocks’tan elde edilen verilere göre, 21 Ocak tarihinde 3,67 milyon INJ’in kilidi açılacak ve dolaşıma dahil edilecek. Bu INJ’lerin güncel ederi ise 142 milyon dolar seviyesinde.

Injective (INJ) devasa kilit açılımıza hazırlanıyor

Injective (INJ), yükseliş yönlü beklentilerin ortasında önemli bir kilit açılımı gerçekleştirecek. TokenUnlocks verilerine göre, 15 gün sonra 3,67 milyon INJ dolaşım arzına dahil edilecek. Bu kilit açılımında, 142 milyon dolarlık INJ sirkülasyona girecek.

Injective INJ kilit açılımı grafik

Injective’in 21 Ocak’ta gerçekleştireceği INJ kilit açılımı düzenli program dahilinde ortaya çıkacak. Injective, en son 21 Ağustos 2023 tarihinde 2,86 milyon INJ’in kilidini açmış ve dolaşıma dahil etmişti. O dönemde 2,86 milyon INJ’in toplam değeri ise 22,05 milyon dolar seviyesindeydi. Ağustos’tan bu yana sansasyonel bir yükseliş gerçekleştiren Injective, kilit açılımının etkisini de artırmış oldu. 2,86 milyon INJ’in değeri güncel fiyatta 110 milyon dolara tekabül ediyor. Projedeki büyüme, dolaşım arzının artışındaki volatiliteyi de etkileyebilecek boyuta geldi.

21 Ocak’ta gerçekleşecek 142 milyon dolarlık INJ kilit açılımının dağılımı ise şu şekilde olacak;

  • Yaklaşık değeri 13 milyon dolar olan 333,33 bin INJ, danışmanlara ve katkı sağlayanlara aktarılacak.
  • Yaklaşık değeri 130 milyon dolar olan 3,33 milyon INJ ise Injective ekibine aktarılacak.

CoinMarketCap verilerine göre INJ, dolaşım arzı üzerinden hesaplama ile 3,234 milyar dolar piyasa değerine sahip durumda. INJ hacmi son 24 saatte 300 milyon dolara tekabül ediyor. INJ’in bu verilerine bakıldığında, 21 Ocak’ta gerçekleşecek kilit açılımının volatilite yaratması bekleniliyor. Ancak bu INJ’ler, popüler kripto para biriminin düşüşünü sağlayacak boyutta görünmüyor.

Dolaşım arzının yüzde 4,35’ine denk gelen ve büyük çoğunluğu proje ekibine aktarılacak olan INJ’lerin, kilit açılımı sonrasında satış baskısı yaratıp yaratmayacağı bilinmiyor. Toplam arzı 100 milyon olan INJ, kilit açılımı sonrasında dolaşım arzını 87,3 milyona çıkaracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner