Güzel Sanatlar ve Opera Üzerine Yeni Bir NFT Platformu Oluşturuluyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Güzel Sanatlar ve Opera Üzerine Yeni Bir NFT Platformu Oluşturuluyor

Ünlü Galerici Vito Schnabel ile yatırımcı, girişimci Gary Vaynerchuk yeni bir NFT sanat eseri pazarı oluşturuyor.

art nft

Ünlü Galerici Vito Schnabel ile yatırımcı, girişimci Gary Vaynerchuk yeni bir NFT sanat eseri pazarı oluşturuyor.

Francesco Clemente, Philip Glass ve Gus Van Sant gibi sanatçıların çalışmaları da olmak üzere birçok güzel sanatlar ve opera dünyasından sanatçıların NFT’lerini sergileyecek bir platform olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Platformun ismi “Art Official” olacak. Dijital sanat eserleri için Ethereum tabanlı bir platformdur. New York ve İsviçre’de lokasyonları olan galerici Vito Schnabel ile Vaynerchuk’un VaynerNFT danışmanlığının ortaklığıyla oluşturuldu.

Platformun ilk eseri, İtalyan çağdaş sanatçı Francesco Clemente’nin ilk dijital bestelerinde oluşan bir dizi oldu. “Milarepa’nın Rüyası” adlı eserin sahibi olacak kişi, sanatçı Clemente ile canlı bir suluboya portre seansı alacak.

Ayrıca müzayede, besteci ve piyanist Philip Glass’ın müziklerini içeren NFT besteleriyle başlayacak.

Vaynerchuk konuyla ilgili şunları söyledi;

“Güzel sanatlar üzerine bir NFT platformu başlatmakta Vito bana ilham oldu. Platformda yüksek kaliteli sanatçıların eserleri yer almaya başladı. Bu, sektörde büyük bir farklılık yaratacak. Vito’nun yeteneğiyle bizim çalışmalarımız iyi bir kombinasyon oldu.”

Art Official, Grammy ödüllü besteci Mason Bates’in orijinal görsel-işitsel eseri, ilk opera NFT’sini piyasaya sürecek. Ayrıca platformda Jordan Kerwick, Spencer Lewis, Robert Nava, Ariana Papademetropoulos, Julian Schnabel ve film yapımcısı Gus Van Sant gibi sanatçıların NFT’leri de yer alacak.

Schnabel, Decrypt’e şunları aktardı;

“Art Official platformu güzel sanatlar dünyasına odaklanarak, ilk sanat galerisi NFT pazarı olarak kendisini diğerlerinden ayıracağını düşünüyorum. Ayrıca Art Official, NFT dünyasının vizyonerlerinden biri olarak gördüğüm Vaynerchuk ile ortaklaşa oluşturulan bu türdeki ilk NFT sanat pazarı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x