Yükleniyor...

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri (22 Mart – 28 Mart)

Investing.

haftanin en cok kazandiran kripto para birimleri 22 mart 28 mart

Investing.com verilerine göre, piyasa değeri açısından en büyük ilk 25 kripto para birimi içerisinde, haftanın en çok kazandıran kripto para birimi %52.40 oranında kazanım ile Filecoin (FIL) oldu.

FIL, geçtiğimiz hafta da %45 oranında yükseliş ile haftanın en çok kazandıran kripto para birimi olmuştu. Son 24 saatte %8 oranında değer kaybeden FIL, yayın saati itibariyle 122 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

2. Theta Network (THETA)

Son günlerin en çok konuşulan altcoin’lerin biri olan THETA, %42.14 oranında artış ile haftanın en çok kazandıran ikinci kripto para birimi oldu. Bu hafta yaşadığı son yükseliş dalgası ile Chainlink’i geride bırakarak ilk 10 içine yerleşen THETA, son 24 saatte ise değer kazanmaya devam etti ve %6.70 oranında bir yükseliş yaşadı. 

THETA, yayın saati itibariyle 12.54 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

3. Solana (SOL)

Solana kendisini haftanın en çok kazandıran üçüncü kripto para birimi yapan yükselişini bugün gerçekleştirdi. Piyasanın çoğunlukla yatay seyrettiği bugün %18’in üzerinde değer kazanan SOL, kripto para topluluğunun dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Bu hafta %35.11 oranında değer kazanan SOL, yayın saati itibariyle 18.26 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

4. Kusama (KSM)

Deneysel blokzinciri platformu Kusama (KSM), %23.36 oranında yükseliş ile haftanın en çok kazandıran dördüncü kripto para birimi oldu. Son 24 saatte kazanımını korumayı başaran KSM, yayın saati itibariyle 484 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

5. Ripple (XRP)

SEC davası nedeniyle gündemden düşmeyen, her gün dava hakkında farklı bir detayın ortaya çıktığı Ripple (XRP) ise haftanın en çok kazandıran beşinci kripto para birimi oldu. Bu hafta XRP sahiplerinin başlattığı RelistXRP hareketi ile iyi bir ivme yakalayan XRP, %9.77 oranında değer kazandı. Son 24 saatte %2.12 oranında değer kaybeden XRP, yayın saati itibariyle 0.5458 dolar seviyesinden işlem yapıyor. 

Haftanın en çok kazandıran diğer kripto para birimleri için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

haftanin en cok kazandiran kripto para birimleri 22 mart 28 mart
Kaynak: Investing.com

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner