Yükleniyor...

Halving’e sayılı günler kaldı: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Halving'e yaklaşık olarak 17 gün sayan Bitcoin (BTC) yükselişe yeşil ışık yakarak kripto yatırımcısını sevindirdi.

bitcoin 3nisan

Halving’e yaklaşık olarak 17 gün sayan Bitcoin (BTC) yükselişe yeşil ışık yakarak kripto yatırımcısını sevindirdi.

Halving’e yaklaşıldıkça volatilitesi artan Bitcoin, 2 Nisan itibarıyla 64.490 dolara iğne atarak piyasayı salladı. Bir süredir yükseliş eğiliminde olan kripto paralar, BTC’nin bu hamlesiyle kafaları karıştırdı. Halving öncesinde düşüş beklemeyen kripto yatırımcıları karamsar olurken ardına gelen yükseliş dengeleri değiştirdi. 64.490 dolardan tepki alan kripto paraların amirali, kısa bir sürede 66.500 dolara geldi.

Peki Bitcoin’de (BTC) düşüş bitti mi? BTC için takip edilmesi gereken seviyeler hangileridir?

bitcoin btc yükselis

Bitcoin’den (BTC) toparlanma sinyalleri geldi!

71.300 dolardan gördüğü satış baskısıyla çakılan Bitcoin, 64.490 dolardan dönmüş görünüyor. Sıradaki halving’in getirecek olduğu hareketlilik, BTC’ye yavaş yavaş yansımaya başladı. Özellikle de vadeli işlemleri sarsan BTC, sıradaki fiyat hamleleri için şimdiden merak uyandırdı.

Haberin yazımı itibarıyla 66.081 dolardan işlem gören BTC, halving coşkusunun başlaması, olumlu bir haber akışı veya spot ETF’lerden gelebilecek veriler ile üst seviyeleri hedefleyebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 67.613 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 doları seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.

bitcoin btc 3nisan

Halving beklentilerinin giderek azalması, piyasaya fud haberlerin salınması veya spot ETF’lerin satış yönlü hareketi, haliyle Bitcoin’de düşüşü tetikleyecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 65.766 – 64.492 ve 62.080 dolara doğru bir geri çekilme yaşanabilir. Kısa vadede kritik bir destek bölgesi olan 63.030 – 62.080 dolar aralığının aşağı yönlü kırılımı, yeni bir satış dalgasının habercisi olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner