Yükleniyor...

XRP yatırımcıları dikkatli olsun: Bu bölgeye düşüş gelebilir!

Bitcoin'in (BTC) düşüş yönlü hareketiyle sarsılan Ripple (XRP) tehlike çanlarını çaldı.

xrp ripple dusus

Bitcoin’in (BTC) düşüş yönlü hareketiyle sarsılan Ripple (XRP) tehlike çanlarını çaldı.

2 Nisan’da 64.490 dolara iğne atarak altcoin’lerde büyük satışlar yaratan Bitcoin (BTC), özellikle de Ripple’da (XRP) tehlike yarattı. Bir süredir yönünü çizemeyen major coin, BTC’nin bu fiyat hareketiyle kritik bir destek seviyesinin altına sarkarak yatırımcılarını korkuttu. Ayrıca, yükseliş sezonu boyunda diğer altcoin’lere göre zayıf kalan popüler coin, eleştirilerin odağı haline geldi.

Peki ya XRP tekrardan yükselişe geçecek mi? Popüler coin için dikkate alınması gereken seviyeler hangileridir?

xrp dusus grafik

Ripple (XRP) yüzde 10’a yakın bir düşüşle karşı karşıya kalabilir!

Bitcoin’deki halving ortamının getirmiş olduğu tedirginlik, doğrudan altcoin’lere yansıdı. Bu altcoin’ler arasında ise en çok dikkat çeken isim XRP oldu. Yükseliş sezonunda kendisini tam olarak ispatlayamayan major coin, kısa süredeki düşüşüyle dikkat çekti. Minör desteğin altına iğne attıktan sonra nispeten tepki alan XRP için kritik süreç devam ediyor.

XRP Ripple 3 Nisan

Haberin yazımı itibarıyla 0,5869 dolardan el değiştiren XRP, düzenleyicilerden baskı görmesi, BTC’nin düşüşü veya BTC dominansının artışı gibi unsurlar ile değer kaybetmeye devam edebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,5440 – 0,5260 ve 0,5014 dolara doğru bir geri çekilme gelebilir. Kısa/orta vadeli fiyat yapısında 0,5440 – 0,5260 dolar aralığı belirleyici olacaktır. Bu alanın kaybı, yüklü satışları beraberinde getirebilir.

Ripple’ın düzenleyicilere diş geçirmesi, BTC’nin 70.000 dolara doğru yol alması veya BTC dominansının düşmesi haline XRP’nin önü açılacaktır. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 0,6260 – 0,6686 – 0,7134 ve 0,7442 dolara doğru yükselişer izleyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner