Yükleniyor...

Dogecoin’de (DOGE) kritik saatler: Düşüş sürecek mi?

Bitcoin'in (BTC) beklenmedik düşüşüyle çöküşe geçen Dogecoin (DOGE) için kritik saatler devam ediyor.

dogecoin

Bitcoin’in (BTC) beklenmedik düşüşüyle çöküşe geçen Dogecoin (DOGE) için kritik saatler devam ediyor.

2 Nisan itibarıyla 64.490 dolara sarkan Bitcoin, altcoin’leri yerle bir etti. Neredeyse tüm altcoin piyasası yüzde 10’dan fazla değer kaybederken en çok satış baskısı memecoin’lerde geldi. Memecoin’lerin lider ismi olan Dogecoin (DOGE) ise satış dalgasına maruz kalarak tehlike saçtı. Son birkaç gündür kayda değer bir düşüş yaşayan popüler coin için son durum nedir?

dogecoin doge grafik memecoin

Dogecoin’de (DOGE) satış baskısı boy gösterdi!

0,2295 dolardan bu yana düşüş trendinde olan Dogecoin (DOGE), son düşüşüyle tehlike çanlarını çaldı. Memecoin furyasının devam etmesine rağmen satış baskısını üzerinden atamayan popüler coin, yalnızca iki gün içinde yüzde 23 değer kaybetti. Ayrıca, memecoin çılgınlığında diğer projelere oranla daha zayıf kalan DOGE, temel analiz açısından da oldukça kötü bir gidişat çiziyor.

dogecoin doge 3 nisan

Güncel durum itibarıyla 0,18539 dolardan alıcı bulan DOGE, memecoin trendinin gözden düşmesi, BTC’nin değer kaybetmesi veya BTC dominansının yükselmesi durumunda daha da alt seviyeleri test edebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,17565 – 0,15068 – 0,12240 – 0,10058 ve 0,08377 dolar seviyeleri destek niteliğinde takip edilebilir. Olası bir yükseliş sürecinde ise direnç olarak takip edilebilecek noktalar sırasıyla 0,19229 – 0,20668 – 0,21957 – 0,23920 dolardır.

DOGE yatırımcıları sadece teknik tarafı değil, piyasadaki haber akışını ve Dogecoin’e dair gelişmeleri de mutlaka takip etmeli. Bu iki unsur, teknik taraf kadar fiyata etki konusunda söz sahibi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner