Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) yükselişe göz kırptı: Son durum ne?

Bitcoin'in (BTC) artışıyla cesaretlenen mememcoin'lerden Dogecoin'in (DOGE) fiyat hamleleri dikkat çekti.

dogecoin doge roket

Bitcoin’in (BTC) artışıyla cesaretlenen mememcoin’lerden Dogecoin’in (DOGE) fiyat hamleleri dikkat çekti.

Birkaç gündür düşüş eğiliminde olan BTC, haftalık kapanışı iyi bir seviyede yaparak piyasaya güven aşıladı. Özellikle de RWA bazlı projeleri ve memecoin’leri atağa kaldıran kripto paraların lideri, bu alandaki yatırımcıları sevince boğdu. Memecoin tarafında ise en çok dikkat çeken isim Dogecoin (DOGE) oldu. Diğer memecoin’lere oranla daha sağlıklı bir görünüm çizen DOGE, yükseliş yönlü hareketini sürdürebilir mi? DOGE’de hangi seviyelerin takibi kritik öneme sahip olacaktır?

Memecoin rüzgarıyla Dogecoin’den (DOGE) beklentiler artabilir!

Kripto endüstrisinin olmazsa olmazı memecoin’ler, bu sezonda da etkisini gösterdi. Özellikle de Solana ekosisteminde yer alan memecoin’lerin sert yükselişleri, hem yatırımcıların hem de kripto para borsalarının ilgisini çekti. Birkaç tane memecoin’in önde gelen borsalarda listelenmesi, bu trendi iyice ateşledi. Furyadan kendi payını alan Dogecoin ise kayda değer bir artış yaşadı.

dogecoin doge 25mart

Dogecoin’in güncel durumuna baktığımızda kritik bir destek bölgesinden tepki aldığını görüyoruz. Bu gelişme, destek seviyelerindeki alıcıların iştahlı bir şekilde beklediğini orataya kouyor. Haberin yazımı itibarıyla 0,17119 dolardan el değiştiren memecoin, trendin devam etmesi ve BTC’nin düşüş yönlü hareket etmemesi halinde daha üst seviyeleri gözüne kestirebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,17565 – 0,19229 ve 0,20658 dolara doğru yükseliş görebiliriz.

Memecoin’lerin düşüşe geçmesi, BTC’nin rotasını aşağı çevirmesi veya BTC Dominasyonunun artması halinde Dogecoin’de haliyle satışlar gelecektir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 0,15068 dolara daha sonrasında ise sırasıyla 0,12160 – 0,11373 – 0,10008 ve 0,08377 dolara düşüşler yaşanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner