Yükleniyor...

Harmony Köprüsüne Saldıran Hacker, Fonları Aklamaya Başladı

Harmony köprüsü Horizon'dan 100 milyon dolar çalan hacker, fonları aklamaya başladı.

hack

Harmony köprüsü Horizon’dan 100 milyon dolar çalan hacker, fonları aklamaya başladı.

Etherscan’in verilerine göre hacker tarafından kullanılan cüzdan, başka bir cüzdana 18.000 ETH (yaklaşık 21 milyon dolar) gönderdi. Hacker, bu cüzdanı diğer üç adrese dağıtmak için kullandı ve her birine 6.000 ETH gönderdi.

İlk adres, mix hizmeti olan Tornado Cash’i kullanarak çalınan fonları aklamış durumda. İkinci cüzdan bunu 100 ETH’lik (116.000 dolar) gruplar halinda yapmaya devam ederken, yazı kaleme alındığı sırada üçüncü cüzdanda hala 6.000 ETH bulunuyor.

Yapılan fon transferleri, Harmony’nin çalınan fonların iadesi için 1 milyon dolarlık ödül teklif etmesine rağmen yapıldı. Blockchain projesi, saldırganın kripto varlıkları teslim etmesi halinde herhangi bir kanun yaptırımından feragat etmeyi dahi teklif etti.

Hacker’ın cüzdanında hala 80 milyon doların üzerinde ETH ve saldırı sırasında çalışan yaklaşık 65.000 dolar değerinde başka token’lar da yer alıyor.

Horizon’a yapılan saldırı 85.000’den fazla Ether’in çalınmasına neden olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner