Yükleniyor...

Bu Kişi Hayatının Kontrolünü “Token” ile İnsanlara Sunuyor

23 yaşındaki Fransız Alex Masmej, yakın zamanda kendisini tokenize ederek, Ethereum ağında 20 bin dolar topladı.

kendisini tokenize etti alex masmej

23 yaşındaki Fransız Alex Masmej, yakın zamanda kendisini tokenize ederek, Ethereum ağında 20 bin dolar topladı. Şimdi ise yatırımcılarının hayatındaki seçimleri için oy vermesini istiyor.

Masmej’in “Hayatımı kontrol et” adlı projesi, token sahiplerine seçim yapma şansı sunuyor. Masmej’in koşup koşmaması, sebze yiyip yememesi gibi gibi konular üzerinden token ile seçim yapılabiliyor. Kulağa biraz basit gelebilir ama burada daha büyük bir gündem var. Masmej’e göre bu bir başlangıç ​​bile olabilir.

Dünyayı Değiştirmek İstiyor

Koronavirüs salgını sırasında Paris’te yaşayan Masmej, NFT-DeFi başlangıç ​​Roketi dahil olmak üzere çeşitli projeler üzerinde çalışmak için gelecek yıl San Francisco’ya taşınmayı planladığı için heyecan duyuyor. Masmej, kendisini tokenize etmesiyle alakalı olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Önemli bir etkisi olan, büyüyen ve kârlı bir şirket kurarak dünyayı değiştirmek istiyorum. İnsanlara para kazanma yeteneği sağlayabilirsem dünyaya büyük bir hizmet sunabilirim. Bence bunu yapmanın en iyi yolu bir teknoloji şirketi kurmak. Kriptoyu seçmemizin nedeni, AI veya 3D baskı başlangıçlarının aksine, giriş için çok basit bir engel oluşturması. Kendimi tokenize ettim ve insanlardan para toplamak için hafif, komik ve yenilikçi bir şekilde bir şeyler yapmak istediğim için dikkatlerini çekme amacıyla alışkanlıklarıma oy vermelerini istedim. Bu kitlenizi tanımanın, onlarla etkileşime geçmenin ve tartışmayı tetiklemenin harika bir yoludur. Bunun 1 milyar dolarlık bir şirket olamayacağını biliyorum, ama eğlenceli bir deneyim oldu ve token’ım yükseldi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner