Yükleniyor...
Sponsored

Helium Geliştiricileri, Solana’ya Geçiş Önerisinde Bulundu

Helium çekirdek geliştiricileri, ek ölçeklenebilirlik elde etmeyi amaçlayan bir hareketle projeyi Solana'ya taşımayı önerdiler.

Helium Gelistiricileri Solanaya Gecis Onerisinde Bulundu

Helium çekirdek geliştiricileri, ek ölçeklenebilirlik elde etmeyi amaçlayan bir hareketle projeyi Solana‘ya taşımayı önerdiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekip, Helium blockchain ağındaki çok sayıda bağlantı noktasıyla ilgili ölçeklendirme karmaşıklıklarıyla karşı karşıya olduğunu ve bunun daha ölçeklenebilir olmasını istediklerini söylüyor. Bu nedenle, en son teklif, Helium’un blockchain katmanını, daha hızlı olması nedeniyle proje için daha uygun gördükleri Solana’ya taşımayı öğreniyorlar.

Solana’ya Geçiş, Helium’un Ölçeklenebilirliğini Artıracak

Helium geliştiricileri, projenin kendi blockchain ağını kullanımdan kaldırmasını ve blockchain ile ilgili tüm işlemlerini Solana’ya taşımasını öneren bir “HIP 70” önerisi sundu. Ekip, geçiş nedeni olarak Solana‘nın hızlı ve ucuz işlemleri olmasını öne sürdü.

Helium’un merkezi olmayan kablosuz ağını daha da ölçeklendirmek için gerekli bir adım olacağı savunuluyor. Şu anda Helium, yaklaşık 1 milyon Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazından oluşan düşük güçlü bir geniş alan ağı (LPWAN) olarak işlev görüyor. Ekip, kurumsal kullanım durumları için ağdan yararlanan çeşitli istemcilere sahip olduğunu iddia ediyor.

Teklifte sunulan bir diğer değişiklik ise blockchain ağını harici sistemlere bağlayan bir yazılım olan kahini kullanmaya başlamak. Kahinin, Solana blockchain ağları arasında güvenli bir şekilde hareket etmesine izin vereceği belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x