Yükleniyor...
Sponsored

Hindistan Hükümeti: Kripto Paralar Yasaklanmalı

Kripto paralar konusunda sert tutumlar sergileyen ülkelerden biri olan Hindistan'dan kripto konusunda sert bir açıklama geldi.

hindistan hukumeti kripto paralar yasaklanmali

Kripto paralar konusunda sert tutumlar sergileyen ülkelerden biri olan Hindistan‘dan kripto konusunda sert bir açıklama geldi. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kripto paraları yasaklamak istediğini aktardı.

Hindistan Hükümetinden Kripto Paralara Sert Adım

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan hükümeti, merkez bankasının kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiği düşüncesinde olduğunu belirtti.

hindistan hukumeti kripto paralar yasaklanmali

Hindistan hükümeti, kripto paralara yönelik bir yasağın yürürlüğe girmesi için küresel iş birliği yapılması gerektiğini dile getirdi. Konuyla ilgili konuşan Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, şu ifadelere yer verdi:

Kripto para birimleri tanım gereği sınırsızdır ve düzenleyici arbitrajı önlemek için uluslararası iş birliği gerektirir. Bu nedenle, herhangi bir düzenleme veya yasaklama mevzuatı, ancak risklerin ve faydaların değerlendirilmesi, ortak sınıflandırma ve standartların evrimi konusunda önemli uluslararası iş birliğinden sonra etkili olabilir.

Ayrıca belirtmek gerekirse, geçtiğimiz haziran ayında Hindistan, kripto varlıklar için yüzde 1 oranında kesilen vergi düzenlemesi, 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe girdiğini duyurmuştu.

Geçtiğimiz haziran ayında Hindistan Merkez Bankası (RBI) başkan yardımcısı Rabi Sankar, CBDC’lerin özel kripto paraların sonunu getireceğini ifade etmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x