Yükleniyor...

Hindistan Kripto Paraları Yasaklamayacak

Hindistan'ın yerel medya kuruluşlarından NDTV'nin bir kabine notundan alıntı yaptığı haberinde, Hindistan özel kripto paraları yasaklamak yerine düzenlemeyi planlıyor.

india

Hindistan’ın yerel medya kuruluşlarından NDTV’nin bir kabine notundan alıntı yaptığı haberinde, Hindistan özel kripto paraları yasaklamak yerine düzenlemeyi planlıyor.

Hindistan’da son zamanlarda kripto ile ilgili çeşitli spekülasyonlar ortaya atıldı. İlk etapta düzenleme haberleri boy gösterirken, daha sonra özel kriptoların tamamen yasaklanacağı söylentileri ortaya çıktı. Şimdi yine başa dönülmüş gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan’ın özel kriptoları yasaklayacağı söylentileri, kripto topluluğunun güçlü bir muhalefeti ile karşı karşıya kalmıştı.

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), kripto platformlarını düzenlemekten sorumlu olacak.

Bununla birlikte Hindistan’ın El Salvador gibi bir Bitcoin (BTC) benimseme planı da söz konusu değil.

Tasarıda, bir ödeme aracı olarak izin verilmeyeceğini vurgulamak adına, kripto para birimlerden “kripto varlıklar” olarak söz ediliyor.

Hintlerin kripto para varlıklarını bildirmeleri için son bir tarih verilecek.

Yeni kripto hükümlerine uymayan borsalar 20 crore’a (yaklaşık 2,6 milyon dolar) kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak. Ek olarak borsa yöneticileri bir buçuk yıla kadar hapis cezası da alabilirler.

Habere göre kripto tasarısının önümüzdeki hafta sonuna kadar onaylanması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x