Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Kripto Konusunda Endişeli Olduğunu Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Kripto Konusunda Endişeli Olduğunu Söyledi

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, bir etkinlikte yaptığı açıklamada, kripto endüstrisi konusunda büyük endişeleri olduğunu ifade etti.

hindistan

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, bir etkinlikte yaptığı açıklamada, kripto endüstrisi konusunda büyük endişeleri olduğunu ifade etti.

Das, Bitcoin (BTC) v.b. gibi varlıkların, ülke ekonomisine nasıl katkıda bulunduğuna dair güvenilir argümanlar talep ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan halkı içerisinde kripto varlık tanınması oldukça iyi seviyelerde yer alırken, ülkedeki dijital varlıkların yasal statüsü ise belirsizliğini koruyor.

2018 yılının Nisan ayında RBI, finansal şirketlerin kripto varlıklarla uğraşmasını yasaklamıştı. Ancak karar 2020 yılında kaldırıldı. Ancak RBI, kripto karşıtı duruşunu devam ettiriyor.

Hindistan hükümeti uzun yıllardır kripto endüstrisinin aleyhine olacak faaliyetlerde bulunmaya devam ediyor. Özellikle ticaretine ve madenciliğine yasaklar getirmeyi planlıyor.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, kripto ile ilgili kararın yakında alınacağını ifade etti. Uzmanlar kripto karşıtı faaliyetin Hindistan ekonomisini kötü etkileyeceğine inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x