Hindistan'ın Kripto Yasası, Mayıs Ayından Önce Hazır Olmayabilir • Coinkolik
Yükleniyor...

Hindistan’ın Kripto Yasası, Mayıs Ayından Önce Hazır Olmayabilir

Hindistan’ın kripto varlıkları düzenleyecek yasasının en azından Mayıs ayına kadar olası olmadığı bildiriliyor.

hindistanin kripto yasasi mayis ayindan once hazir olmayabilir

Hindistan’ın kripto varlıkları düzenleyecek yasasının en azından Mayıs ayına kadar olası olmadığı bildiriliyor. 

CoinDesk’in aktardığı habere göre, kripto topluluğun ülkedeki düzenlemeleri yakından takip ettiği Hindistan’da kripto düzenlemelerinin Nisan ayı sonuna kadar hazır olması olası olmayabilir. Daha önce aktardığımız üzere “Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası Düzenlemesi, 2021” başlıklı yasa tasarısı hükümetin “konu hakkında daha geniş istişareler yapmak istediği” sebebiyle reddedilmişti. CoinDesk’e göre, hükümetin bu istişareleri genellikle Bütçe Oturumu olarak adlandırılan bir sonraki Parlamento oturumundan önce tamamlaması pek mümkün değil. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünya çapındaki kripto topluluğu tarafından da merakla beklenen yasa, endüstri paydaşları tarafından hararetle tartışıldı ve finansal istikrara yönelik bir yol haritası çizilmesi istendi.

Edinilen bilgilere göre tasarı, “Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerini” yasaklarken, “kripto para biriminin altında yatan teknolojiyi ve kullanımlarını teşvik etmek için belirli istisnalara” izin verecek ve kripto para biriminin bir varlık olarak kullanılmasını sağlarken; para birimi veya ödeme olarak kullanımını yasaklayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x