Yükleniyor...

Hollanda Merkez Bankası, Binance’in Ülkede Yasadışı Faaliyet Gösterdiğini İddia Ediyor

Hollanda Merkez Bankası tarafından yayınlanan açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto varlık işlem platformu Binance'in ülkede faaliyet gösterilmesine izin verilmedi.

binance 1

Hollanda Merkez Bankası tarafından yayınlanan açıklamaya göre, dünyanın en büyük kripto varlık işlem platformu Binance’in ülkede faaliyet gösterilmesine izin verilmedi.

De Nederlandsche Bank (DNB), şirketin gerekli yasal kaydı alamadığını ve bu nedenle platformun hizmetlerinin ülke içinde yasa dışı olduğunu iddia ediyor.

Merkez bankasının bu açıklaması Binance’in Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasası ile uyumlu olmadığı anlamına geliyor.

DNB sözcüsü De Telegraaf’a yaptığı açıklamada, merkez bankasının Binance’e karşı harekete geçebileceğini ancak şimdilik bununla ilgili herhangi bir detay olmadığı belirtildi.

Buna karşılık Binance, zamanı gelince DNB’den lisans almayı hedeflediğini iddia ediyor.

Binance’in Uyumluluk Çabaları

Binance kısa süre önce İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Polonya, Tayland, Cayman Adaları, Malta ve diğer ülkelerde ciddi düzenleyici incelemelere girdi.

Sıkıntı yaşayan kripto varlık işlem platformu, strateji değişikliği yapmak durumunda kaldı. Bu değişiklik doğrultusunda KYC politikalarını benimseme önem verdi.

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, güçlü bir uyumluluk geçmişine sahip olan bir kişinin kendi yerine bile geçebileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner