Yükleniyor...

Amerika, Ryuk Kripto Para Aklayıcısını İade Etti

Amerika, kripto para aklamakla suçlanan Denis Mihaqlovic Dubnikov'u, 4 Ekim'de başlayacak 5 günlük jüri duruşması için Amerika'ya iade etti.

Hollanda Kripto Para Aklayicisini Iade Etti

Amerika, kripto para aklamakla suçlanan Denis Mihaqlovic Dubnikov‘u, 4 Ekim’de başlayacak 5 günlük jüri duruşması için Amerika’ya iade etti.

Amerika Adalet Bakanlığı 29 yaşındaki Denis Mihaqlovic Dubinkov’un 4 Ekim’de başlayacak duruşmada suçlu bulunması halinde 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini bildirdi.

Ryuk Kripto Aklayıcısı Suçluysa Yıllarca Hapiste Kalabilir

Adalet Bakanlığı, Dubnikov ve suç ortaklarının Ryuk fidye yazılımı saldırılarının kurbanlarından alınan ödemelerin akladığını iddia eden mahkeme belgelerine atıfta bulundu.

Adalet Bakanlığı yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“İddiaya göre fidye ödemelerini aldıktan sonra, Ryuk aktörleri, Dubnikov, onun ortakları ve plana dahil olan diğerlerinin, uluslararası mali işlemler de dahil olmak üzere fidye gelirleriyle çeşitli mali işlemlerde bulundukları iddia ediliyor”

Dubnikov’un Ryuk (dünya çapında binlerce kurbanı hedef alan bir fidye yazılımı) fidye gelirlerini 400.000 dolardan fazla akladığı iddia ediliyor. Adalet Bakanlığı ise konu hakkında, “Komploya dahil olanlar en az 70 milyon dolarlık fidye geliri akladı” iddiasında bulundu.

Birçok kurum olay üzerinde çalışırken Adalet Bakanlığı’nın Uluslararası İlişkiler Ofisi, Dubnikov’u iade aldı ve departmanın dijital gasp saldırılarıyla mücadele etmek için oluşturulan Fidye Yazılım ve Dijital Gasp Görev Gücü ile koordine çalışmalara başladı. FBI’ın Portland Saha Ofisi davayı araştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner