Yükleniyor...

Hong Kong Bitcoin ve Ether ETF’leri bekleneni veremedi!

Bitcoin ve Ethereum spot ETF'leri Hong Kong'da işlem görmeye başladı, fakat ilk gün işlem hacimleri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki verilere oranla altıs seviyede kaldı.

Analistten Bitcoin (BTC) değerlendirmesi 60.000 dolara ulaşabilir

Bitcoin ve Ethereum spot ETF’leri Hong Kong’da işlem görmeye başladı, fakat ilk gün işlem hacimleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki verilere oranla altıs seviyede kaldı.

Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonları (ETF‘ler) sonunda Hong Kong piyasalarında işlem görmeye başladı. Ancak hacimler, Bitcoin ETF’lerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde listelendiği güne göre oldukça zayıf seyretti.

Altı yeni kripto ETF’inin Hong Kong’daki ilk gün kapanış işlem hacmi 87,58 milyon Hong Kong doları (12 milyon dolar) olarak kayıtlara geçti. Bu veri, 4,6 milyar dolar değerindeki ABD Bitcoin ETF’lerinin ilk gün işlem hacmina oranla alt seviyede kalıyor.

hongkong bitcoin etf

Hong Kong Borsası’nın (HKEX) paylaşmış olduğu istatistikler, China Asset Management, Harvest Global, Bosera ve HashKey tarafından yönetilen altı spot Bitcoin ve Ether ETF’ine yönelik nispeten sabit bir performans ortaya koydu. Bosera HashKey Bitcoin ETF ilk gün işlem hacminde 249.000 HK$ kaydederken, Bosera HashKey Ether ETF kapanış zilinde 99.000 HK dolar işlem hacmi kaydetti.

Çin Varlık Yönetimi (CAM) Bitcoin ETF’si çok daha iyi bir performans sergiledi ve 4,6 milyon HK dolar işlem hacmi gördü. İşlemler 8.080 HK dolardan açıldı ve 7.950 HK dolardan kapandı. CAM’ın Ether ETF’si kapanış zilinde 4,6 milyon HK dolar işlem hacmi kaydetti. Wu Blockchain daha önce, spot Bitcoin ve Ethereum ETF’leri için CAM abonelik büyüklüğünün, ticaret başlamadan önceki ilk teklif döneminde 140 milyon dolar çektiğini bildirmişti. 

HKEX daha önce  yatırımcıların, ilk olarak 2022’nin sonlarında piyasaya sürülen kripto para vadeli işlem ETF’lerine olan ilgisini vurguladı . Üç “VA Vadeli İşlem ETF’si”, 2024’ün ilk çeyreğinde 529 milyon dolarlık net giriş elde ederek, spot BTC’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili heyecanı artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner