Yükleniyor...

Animoca Brands, Bitcoin hamlesiyle herkesi şaşırttı!

Hong Kong merkezli oyun yazılımı şirketi Animoca Brands, yeni bir Bitcoin ekosistem protokolü olan Opal Foundation'ı destekleyerek Bitcoin endüstrisine giriyor.

GameFi

Hong Kong merkezli oyun yazılımı şirketi Animoca Brands, yeni bir Bitcoin ekosistem protokolü olan Opal Foundation’ı destekleyerek Bitcoin endüstrisine giriyor.

Animoca Brands, 30 Nisan’da X’te firmanın “Bitcoin’e geleceğini” duyurdu ve Bitcoin üzerine kurulu oyun, eğitim ve kültür için “en büyük Web3 ekosistemi” olma yönündeki yüksek hedeflerini açıkladı.Şirketin Bitcoin’e geçişi, Opal Protokolü Runes belirteci olacak ve Animoca ve metaverse teknoloji platformu Darewise tarafından başlatılan Opal Protokolü ve BLIF belirtecini içeriyor.

Duyuruda Animoca, yaklaşan BLIF’i Bitcoin’de “gerçek dijital yaşamı” mümkün kılacak bir token olarak lanse etti ve Bitcoin’in  Web3 için hazır olduğunu ilan etti. Animoca’nın yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu şunları söyledi: “Ordinals’ın gelişiyle birlikte Bitcoin, yalnızca değer depolamanın bir yolu olmaktan Web3 çağı için bir kültür deposu olmaya doğru dev bir adım attı.”

“OPAL Protokolünün heyecan verici çalışmasıyla Bitcoin zincirindeki varlığımızı geliştirmek, tüm insanların dijital mülkiyet haklarından yararlanma ve ağ etkilerinin gücünden yararlanma fırsatına sahip olduğu açık bir metaveri vizyonumuzu ilerletmeye yardımcı olacaktır.”

Şirketin X başlığı, Animoca Brands’ın portföy şirketlerinden altısının halihazırda Genesis üyesi olarak katıldığını belirtti. Ayrıca duyuruda Animoca Brands’ın gelecekteki tüm Bitcoin tabanlı projelerinin Opal Vakfı ile ortak olacağı belirtiliyor.2024 yılında başlatılan Opal protokolü kendisini “Bitcoin üzerinde BLIF tarafından desteklenen merkezi olmayan bir ekosistem protokolü” olarak konumlandırıyor. “litepaper”ında  şunlar yazıyor :

“OPAL protokolü yalnızca dijital bir oyun alanı değil; bankacılığın, eğlencenin, eğitimin ve sosyal etkileşimlerin uyumlu bir şekilde bir arada var olduğu, gerçekliğin dijital bir uzantısı olacak şekilde tasarlanmış sanal ve gerçek hayat deneyimlerinin kusursuz bir karışımıdır.”

Animoca Brands, faaliyetlerini giderek artırıyor!

Opal’in resmi Telegram grubundan sözcülerine göre Opal protokolünün ve BLIF airdrop’unun lansman tarihi daha sonraki bir tarihte açıklanacak.Opal protokolü henüz başlatılmamış olmasına rağmen, X profilinin bu yazının yazıldığı sırada 270.000’den fazla abonesi bulunuyor .

Şirket web sitesinde, “Animoca Brands’ın ilk stratejik lansman ortağımız olmasından gurur duyuyoruz, çünkü Opal Vakfı, açık Opal protokolünü Bitcoin ve ordinallere aktarma vizyonlarını birleştirmeye yardımcı olacak” dedi.

Animoca’nın Bitcoin’e giriş duyurusu, Hong Kong’un 30 Nisan’da  spot Bitcoin ve Ether (ETH borsa yatırım fonlarının (ETF) işlem görmeye başladığı dönemde geldi.Lansmanın ilk gününde ETF’ler, Ocak 2024’te Amerika Birleşik Devletleri’ndeki spot Bitcoin ETF’lerinde görülenlere kıyasla küçük hacimler kaydetti .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner