Yükleniyor...

Huawei, Yapay Zeka Tabanlı Blockchain Hizmetini Başlattı

Bugün başlayan HUAWEI CONNECT 2021 etkinliği sırasında Huawei ve SDPB (SDP Bank), Finwarehouse blockchain çözümlerinin lansmanını duyurdu.

huawei

Bugün başlayan HUAWEI CONNECT 2021 etkinliği sırasında Huawei ve SDPB (SDP Bank), Finwarehouse blockchain çözümlerinin lansmanını duyurdu.

Finwarehouse çözümü taşınabilir ürün teminatlarını güvence altına alabilmek için IoT’u (nesnelerin interneti) kullanır.

2020 yılında Huawei ve SDP Bank, Bank of Things white paper’ını sundu. White paper’ın içinde finansal hizmetler için yeni model ve sistem tanıtıldı. Daha sonra iki şirket ortak oldu ve Bank of Things’i tanıtmak için kolları sıvadı.

SPDB Finwarehouse, bu ortaklığın sonucunda ortaya çıktı. Blockchain tabanlı bu çözüm, endüstriyel tedarik zincirlerini hedef alıyor. Taşınabilir ürünlere ilişkin taahhütlerin yönetilmesini sağlar.

Basın bültenine göre Çin’deki taşınabilir mülkler, milyarlarca RMB’nin el değiştireceği yenilikçi bir pazara dönüşmeyi vaat ediyor. Bugüne dek bu alanda herhangi bir dijitalleşme söz konusu değildi.

Yeni blockchain çözümü yapay zekayla birlikte çok boyutlu veri doğrulamasını kullanacak. Ek olarak bu çözüm Huawei Cloud’u temel alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner