Huobi Tüm Çinli Kullanıcıları Yasaklayacak, Binance İse Çin'deki Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Durdurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Huobi Tüm Çinli Kullanıcıları Yasaklayacak, Binance İse Çin’deki Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Durdurdu

Kripto varlık işlem platformu Huobi, yerel düzenlemelere uymak için tüm Çinli kullanıcılarının yıl sonuna kadar kullanıcı kaydını durduracağını açıkladı.

çin btc

Kripto varlık işlem platformu Huobi, yerel düzenlemelere uymak için tüm Çinli kullanıcılarının yıl sonuna kadar kullanıcı kaydını durduracağını açıkladı.

Huobi’nin konuyla ilgili duyurusu şu şekilde;

“Huobi Global, 31 Aralık 2021 saat 24:00’e (UTC+8) kadar mevcut Çinli kullanıcı hesaplarını kademeli olarak kullanımdan kaldıracak ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlayacak. Resmi duyuruları, e-posta, kısa mesaj vb. aracılığıyla kullanıcıları belirli düzenlemeler ve ayrıntılar hakkında bilgilendireceğiz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu arada, 8BTCnews’in bildirdiğine göre, Binance artık Çin’de yeni kullanıcıların borsaya kaydolmasına izin vermiyor.

25 Eylül’de Huobi, Çinli kullanıcıların platformunda yeni hesaplar oluşturmasını engellemek için de çaba harcadığı gözlendi.

Çinli kripto varlık blog yazarı Colin Wu, platformların şu anda yoğunlaşan baskıların ışığında “daha ​​büyük baskı” ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Çin Halk Bankası geçtiğimiz günlerde döviz türlerinin Çin’de kullanıcılara hizmet vermek için yasadışı olduğunu söylüyor bir uyarı yayınladı.

Hem Binance hem de Huobi, kökleri Çin’e kadar uzanıyor, ancak iki kripto varlık devi, Çin hükümetinin 2017’de yerel kripto varlık ticaretine yasak getirmesinin ardından başka bölgelere taşınmak zorunda kaldı.

Çinli yatırımcılar, VPN hizmetleri yardımıyla denizaşırı borsalara erişim sağlamaya çalışıyor.

Tether Çin’de düşüyor

Çin’in kripto varlık endüstrisi üzerindeki artan kısıtlamaları, dünyanın en büyük stablecoin’i Tether (USDT) üzerinde önemli bir satış baskısı yarattı.

25 Eylül’de, Huobi’nin tezgah üstü (OTC) piyasasında yuan karşısında yaklaşık %10 indirimle işlem görmeye başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x