Yükleniyor...

İlk NFT ETF’si NFTZ, NYSE Çıkışına Düşüşle Başladı

2018 yılında kurulan Borsa yatırım fonu (ETF) danışmanı Defiance ETFs, Defiance Digital Revolution ETF’i (NFTZ) başlatmış, NFTZ, NYSE'de işlem görmeye başlamıştı.

NTFZ

2018 yılında kurulan Borsa yatırım fonu (ETF) danışmanı Defiance ETFs, Defiance Digital Revolution ETF’i (NFTZ) başlatmış, NFTZ, NYSE’de işlem görmeye başlamıştı.

Defiance’ın NFT’lere odaklanan ETF’si NFTZ, Perşembe günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladığını duyurmuştu. NFTZ, alım satımının ilk iki gününde %11 düşüşle 24,41 ABD dolarından 21,66 ABD dolarına düştü.

İlk NFT Odaklı ETF (NFTZ), Blok zinciri ve kripto para ekosistemlerine yatırım yapma imkanı sunuyor. Fon, BITA NFT ve Blockchain Select Index’i takip ediyor.

Defiance ETF’lerin kurucu ortağı ve baş yatırım sorumlusu Sylvia Jablonski yaptığı açıklamada öyle konuştu;

“NFT’ler internetten daha büyük olabilir. Ekim ayında, NFT işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine 15 milyar dolar aştı.”

NFTZ’nin %0,65’lik bir gider oranı var, bu da yatırılan her 1000 dolar için 6,50 dolar yönetim ücreti anlamına geliyor.

NFTZ’nin düşüşünün sebebi olarak dünyada giderek yaygınlaşan Omicron varyantı gösteriliyor. Fed Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen, bu varyantın etkisiyle oluşabilecek yüksek ve kalıcı enflasyon endişelerini aktarmıştı.

NFTZ ilk çıkışını %2.7’lik bir düşüşle, hisse başına 24,75 dolardan kapattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner