Yükleniyor...

İngilizler Bitcoin’e Yöneliyor

İngiltere'nin kısa dönemli başkanı Liz Truss, piyasalara ekonomistlerin deyimiyle korku pompalarken İngilizler'in kripto para birimlerine yöneldiği görülüyor.

Ingilizler Kripto Paralara Yoneliyor

İngiltere’nin kısa dönemli başkanı Liz Truss, piyasalara ekonomistlerin deyimiyle korku pompalarken İngilizler’in kripto para birimlerine yöneldiği görülüyor.

Yapılan bu araştırma CryptoCompare‘in verilerine göre sonuçları gözler önüne seriyor. Bir taraftan dolar küresel çapta güçlenirken dünya çapında Dolar karşısında en güçlü kalan para birimlerinden biri sterlin olmaya devam ediyor.

İngilizler Yapılan Araştırmalara Göre Hiç Olmadığı Kadar Kriptolara Yöneldi

İngiltere’nin kısa dönem başkanı Liz Truss’un mini bütçesini açıklamasının ardından piyasalarda korku iklimi hakim olurken İngilizler’in kripto paralara yoğun ilgi gösterdiği gözler önüne serildi.

Araştırma firması CryptoCompare’in verilerine göre Bitcoin ve Pound arasındaki işlem hacmi Eylül ayında önceki aya göre yüzde 233 arttı. Bu dönemde Avrupa’daki Bitcoin/Euro işlem hacmi ise yalnızca yüzde 68 artış gösterdi.

btc

Tyr Capital’in baş yatırım sorumlusu Ed Turkey bu durum hakkında şöyle konuştu:

“Gelişmiş bir ülkenin para birimi için (Bitcoin) hacimlerinde ilk kez bu kadar büyük bir artış gördük”

Piyasa veri firması Kaiko’nun bir araştırmasına göre, İngiltere’nin Cuma günkü bütçe açıklamalarının ardından Sterlin Dolar karşısında en düşük seviyesini gördü. Bu seviyeyi görmesinin akabinde Sterlin ile Bitcoin arasındaki ticaret hacmi ise 846 milyon sterlin (yaklaşık olarak 955 milyon dolar) ile rekor seviyeye ulaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x