Anasayfa Altcoinler İngiltere'de Kripto Para Türev Ürünlerinin Satışına Yasak Hazırlığı

İngiltere’de Kripto Para Türev Ürünlerinin Satışına Yasak Hazırlığı

İngiltere’nin düzenleyicisi Mali Tutum Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren şirketler tarafından satışı yapılan, dayanak varlığı kripto paralar olan türev ürünlerinin tüketicilere satışının yasaklanmasını teklif etti.

FCA’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, kurumun kripto para türevlerinin perakende tüketiciler için uygun görmediği belirtildi. Açıklamada tüketicilerin kripto varlıklara dayalı türev ürünlerin ya da borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) risklerini güvenilir bir şekilde değerlendiremeyeceklerinin altı çizildi.

FCA, bu durumun dayanak varlıklarının doğasından kaynaklandığını ve değerleme için güvenilir bir temel olmadığını belirtti.

Kurum, opsiyon, vadeli kontrat, CFD, ETF türev ürünlerinin tamamının tüm bireysel tüketicilere satış, pazarlama ve dağıtımının yasaklanmasını görüşüyor. Söz konusu ürünlere uygulanacak yasağın bireysel tüketiciye faydasının yılda tahminen 75 – 234.3 milyon sterlin arasında olması bekleniyor.

En Güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
49.032,540.31%