Yükleniyor...

İngiltere’de Kripto Para Türev Ürünlerinin Satışına Yasak Hazırlığı

İngiltere'nin düzenleyicisi Mali Tutum Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren şirketler tarafından satışı yapılan, dayanak varlığı kripto paralar olan türev ürünlerinin tüketicilere satışının yasaklanmasını teklif etti.

İngiltere Kripto Para Türev Ürünleri

İngiltere’nin düzenleyicisi Mali Tutum Otoritesi (FCA), Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren şirketler tarafından satışı yapılan, dayanak varlığı kripto paralar olan türev ürünlerinin tüketicilere satışının yasaklanmasını teklif etti.

FCA’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, kurumun kripto para türevlerinin perakende tüketiciler için uygun görmediği belirtildi. Açıklamada tüketicilerin kripto varlıklara dayalı türev ürünlerin ya da borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) risklerini güvenilir bir şekilde değerlendiremeyeceklerinin altı çizildi.

FCA, bu durumun dayanak varlıklarının doğasından kaynaklandığını ve değerleme için güvenilir bir temel olmadığını belirtti.

Kurum, opsiyon, vadeli kontrat, CFD, ETF türev ürünlerinin tamamının tüm bireysel tüketicilere satış, pazarlama ve dağıtımının yasaklanmasını görüşüyor. Söz konusu ürünlere uygulanacak yasağın bireysel tüketiciye faydasının yılda tahminen 75 – 234.3 milyon sterlin arasında olması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner