İngiltere, kripto suç teşkilatını genişletecek! • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiltere, kripto suç teşkilatını genişletecek!

Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı (NCA), kripto ile ilgili suçlar üzerinde çalışması için dört kıdemli müfettişi işe alarak dijital varlık soruşturma ekibini genişletmek istiyor.

Ingiltereden Bitcoin ve Kripto Para Turevlerine Yasak

Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı (NCA), kripto ile ilgili suçlar üzerinde çalışması için dört kıdemli müfettişi işe alarak dijital varlık soruşturma ekibini genişletmek istiyor.

İngiltere, yasadışı kripto faaliyetlerine odaklanan bir soruşturma ekibi kurmak için çalışıyor. 4 Ocak’ta NCA, dijital varlıklar ekibini kurarak kripto varlıklara odaklanılmasının sinyallerini verdi. Yeni oluşum, 2022’de Birleşik Krallık’ta kripto dolandırıcılığı nedeniyle kaybedilen değerdeki artış ile ilişkilendirildi. Birleşik Krallık’ın siber suç ve dolandırıcılık raporlama sistemine göre, kripto hırsızları, 2022’de en az 287 milyon dolar çaldı.

İşe alım hakkında bilgiler yayımlandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NCA’nı işe alımı, üst düzey kripto dolandırıcılığı, kara para aklama ve organize suç grupları tarafından yürütülen diğer blokzincir tabanlı suçları araştırmayı içeriyor. Müfettişler, bir gözetleme ekibi ve Londra polisi ile birlikte çalışacaklar. Pozisyonun devlet tarafından verilmiş herhangi bir eşdeğer yeterlilik gerektirdiği belirtildi. Maaşın 34.672 pound ile 38.314 pound (44.145 dolar – 48.782. dolar) arasında ve diğer kamu hizmeti yardımları arasında değişebildiği ifade edildi.

NCA, kripto ekibine güvenlik açısından daha fazla insan katmayı hedefliyor. 26 Temmuz’da NCA, mali soruşturma yöneticileri aradığını da bildirdi. Bu müfettişler, kripto ve dijital varlık suç soruşturmalarını ve topluluğun yararına yönlendirme ile ilgili Suç Gelirleri Yasası’nı denetleyecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x