Yükleniyor...

İngiltereli Finansal Düzenleyiciden Sürpriz Bitcoin ve Ethereum Çıkışı!

İngiltere'nin üst düzey finansal düzenleyicisi Mali Tutum Otoritesi (FCA), Bitcoin ve Ethereum'un herhangi bir düzenlemeye ihtiyaç duymadığını söyledi.

İngiltere FCA Bitcoin ve Ethereum

İngiltere’nin üst düzey finansal düzenleyicisi Mali Tutum Otoritesi (FCA), Bitcoin ve Ethereum’un herhangi bir düzenlemeye ihtiyaç duymadığını söyledi. Düzenleyici, stablecoin’ler ile hizmet token’larının ise kesin olarak düzenlemelere ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

FCA, Bitcoin ve Ethereum’u düzenlemeyeceğini belirtirken, lisanssız kripto para projelerini ve insanları dolandırma amaçlı olduğu düşünülen projeleri ise yakın takibe alacağını duyurdu.

Düzenleyicinin yayınladığı ”PS19/22: Kripto varlıklar konusunda rehber” isimli belgede, Bitcoin ve Ethereum alım ve satım token’ı olarak değerlendiriliyor ve en büyük iki kripto para biriminin temel olarak alım ve satım için kullanılan kripto paralar olarak tanımlandığı görülüyor.

FCA’nın açıklaması Bitcoin ve Ethereum’un kendi yetki sınırları dahilinde herhangi bir düzenleme ile karşılaşmayacağı anlamına geliyor. Buna karşın düzenleyici kurum stablecoin’ler ile hizmet token’larının kendi düzenleme çerçevesine dahil olduğunu belirtiyor. FCA, menkul kıymet token’larının menkul kıymetlere ve hisse senetlere benzetirken, hizmet token’larını ise e-para sınıfında düzenlemeyi planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x