Yükleniyor...

IOTA Token, Binance Smart Chain’de Piyasaya Sürüldü

IOTA sahipleri artık Binance Smart Chain (BSC) ağındaki çeşitli hizmetlere ve projelere erişebilecek.

iota bsnance smart chain bsc

IOTA sahipleri artık Binance Smart Chain (BSC) ağındaki çeşitli hizmetlere ve projelere erişebilecek.

En büyük kripto para borsasının merkezi blok zinciri ağı olan Binance Smart Chain (BSC), ölçeklenebilirliği ve daha ucuz işlem ücretleri sayesinde, diğer blok zinciri ağlarındaki birden fazla projenin yeni yuvası haline geliyor. IOTA, artık kendi kripto para birimi aracılığıyla BSC’de piyasaya sunulan en yeni blockchain platformu. Bu, IOTA token’ının likiditesini birden çok ağa genişleten bir adım oldu.

BSC DeFi Projelerine Erişmek Mümkün Olacak

Yapılan duyuruya göre IOTA’nın token’ı, Binance Smart Chain’de wrapped sürüm olarak piyasaya sürüldü. Ana token sahipleri, Binance Bridge’i kullanarak BEP20 IOTA token’ı ile takas yapabilir. Wrapped token’ın piyasa değeri, orijinaline 1:1 oranıyla sabitlenmiştir. BEP20 token ile sahipleri, ağdaki stake etme ve merkezi olmayan finans projeleri dahil olmak üzere BSC ekosistemindeki çeşitli protokole erişebilir ve bunlara katılabilir.

IOTA’nın arkasındaki geliştirme ekibi, kripto para birimini diğer popüler blok zinciri ağlarına genişletmeyi düşünüyor.

“Çapraz Zincir likiditesi, herhangi bir merkezi olmayan ekosistemin temel direğidir. IOTA ekosistemi, IOTA likiditesini diğer ağlar için de kullanılabilir hale getirerek büyüyor ve daha merkeziyetsiz bir hale geliyor.”

BSC vs Ethereum

Birçok proje ve kullanıcı, ikinci en büyük blockchain ağı olan Ethereum’u Binance Smart Chain için terk ediyor çünkü blok zincirindeki işlemleri çok pahalı hale getiren büyük bir tıkanıklıkla karşılaşmaya başlamışlardı. Son zamanlarda, gizlilik odaklı bir web tarayıcısı olan Brave Browser’ın yerel dijital para birimi olan Basic Attention Token (BAT) da BSC blok zincirinde başlatıldı. Bu, BAT sahiplerinin BSC ekosistemine erişimini sağladı.

Ek olarak, muhtemelen birçok kişi daha ucuz BSC hizmetlerini kullanmayı tercih ettiğinden, BSC’deki günlük işlem sayısı önemli ölçüde artış gösterdi. Bununla birlikte, ETH geliştiricileri, ağın en az 100 kat ölçeklenmesine yardımcı olmak için çalışmalar yürütmeye devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x