Yükleniyor...

İstanbul’da 70’i Aşkın Kripto Para Madencilik Cihazı Ele Geçirildi

İstanbul Fatih’te, yasa dışı bir şekilde ülkeye getirildiği tahmin edilen, 73 kripto para madencilik makinesi ele geçirildi.

kripto para cihazi

İstanbul Fatih’te, yasa dışı bir şekilde ülkeye getirildiği tahmin edilen, 73 kripto para madencilik makinesi ele geçirildi. Düzenlenen operasyonda makinelerin piyasa değerinin 580 bin lirayı bulduğu tespit edildi.

Kaçakçılığın önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, dün İstanbul’un Fatih ilçesinde bir iş hanında bulunan depoda arama yaptı. Arama sonucunda yasa dışı yollardan ülkeye getirildiği belirlenen kripto para madenciliğinde kullanılan 73 cihaz bulundu.

Ekran goruntusu 2021 09 21 101958

Olaya ilişkin 1 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüpheli hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçundan işlem uygulandı.

Zanlının polisteki ifade işlemlerinin devam ettiği aktarıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner