Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Devam Ediyor! 39.900 Dolara Geriler mi?

Lider kripto para birimi önceki günlerde başlattığı düşüşünü devam ettiriyor.

bitcoin dusus

Lider kripto para birimi önceki günlerde başlattığı düşüşünü devam ettiriyor. Bitcoin (BTC), geçtiğimiz aydan bu yana en düşük seviyeye doğru geriliyor.

Bitcoin ve kripto piyasası korkunç bir düşüşle karşılaştı. Bloomberg uzmanları, 39.900 dolara doğru yaşanacak bir gerilemenin ihtimal dışı olmadığına inanıyor.

Bloomberg Markets tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin, daha riskli varlıklardaki küresel bir satışın kripto para piyasasının toplam değerini 2 trilyon doların altına çekmesinin ardından Ağustos ayından bu yana en düşük seviyeye düştü.”

BTC, 20 Eylül’de %5’ten fazla kaybettikten sonra düşmeye devam ediyor. Genel olarak, son üç gün içinde, Bitcoin 18 Eylül’deki fiyatı olan 48.719 dolardan 40.226 dolara düşerek %17’nin üzerinde değer kaybetti. Bu kripto para biriminin Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi.

Küresel kripto pazarının genel değeri ise 2 trilyon dolar seviyesinin altına itildi. Bununla beraber lider kripto para birimi, kayıplarının bir kısmını geri almadan önce 40.327 dolara kadar geriledi.

Altcoin’lerde Durum Ne?

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, bu ölçekte Bitcoin’i takip eden ilk on kripto para birimi de düşüyor: ETH, ADA, DOGE, DOT ve SOL. 20 Eylül Pazartesi günü, tüm bu kripto paralar günlük en düşük seviyelerinden işlem gördü.

Bitcoin ve altcoin’lerin çöküşüne, Çin’deki en büyük ikinci emlak şirketi olan China Evergrande Group’un karşı karşıya kaldığı likidite eksikliği korkusu neden oldu. Evergrande krizi, tüm piyasaları ciddi anlamda etkiledi. Evergrande likidite krizi, kripto da dahil olmak üzere riskli varlıkların büyük bir satışına neden oldu. Bybt analitik web sitesinden alınan verilere göre, son 24 saat içinde, birden fazla kripto borsasında yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde kripto tasfiye edildi.

BTC 39.900’ü Görebilir mi?

Bloomberg’e göre, Bitcoin, Ichimoku bulutunun alt eşiğinin üzerinde, grafikte bir çekiç deseni oluşturdu. Bu aşağı yönlü hareket devam ederse, kripto para 39.900 dolara ulaşana kadar düşmeye devam edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner