Yükleniyor...

İstanbul’da Yer Alan Ünlü Restoran NFT Dünyasına Girdi

İstanbul Salt Galata’da yer alan popüler restoranlardan Neolokal, NFT dünyasına adım attı.  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

istanbulda yer alan unlu restoran nft dunyasina girdi 3

İstanbul Salt Galata’da yer alan popüler restoranlardan Neolokal, NFT dünyasına adım attı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Neolokal’in kurucu şefi Maksut Aşkar, kendi tariflerini NFT’ye dönüştürerek gastronomi dünyasında bir ilk olmayı başardı. Aşkar’ın koleksiyonu OpenSea’de yerini aldı.

istanbulda yer alan unlu restoran nft dunyasina girdi
Kaynak: OpenSea

Dünyada git gide daha fazla tanınmaya başlayan non-fungible token (NFT) dünyasına spor, müzik ve sinema dünyasının yanı sıra yemek sektörü de dahil olmaya başladı. Neolokal, Anadolu dünyasının eşsiz lezzetlerini farklı sunumlarla hazırlarken bunların sanat eserine benzetilmesiyle beraber NFT dünyasına girmeye karar verdi. 

Neolokal’in bu koleksiyonu, Kadınbudu, İmam Bayıldı, Humus, Sardalya ve Kereviz Böreği tabaklarını içeriyor. Koleksiyonda yer alan NFT’lerin açılış fiyatı ise 0.5 ETH. NFT’ler 90 gün boyunca açık artırmada kalacak. Tariflerin on beş saniyelik yapılış sürecini GIF formatında sunan NFT’leri satın alanlar onlara sahip olmanın yanı sıra tabağın tarifine ve Şef Aşkar ile beraber bu yemeği hazırlama şansına da erişecek.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x