Yükleniyor...

İsviçre’nin Sygnum Bankası Merkeziyetsiz Finansa Giriyor

İsviçre'nin Sygnum Bank'ı, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan finans (DeFi) token'ları arasında saklama ve alım satım işlemlerini başlatıyor.

Sygnum

İsviçre’nin Sygnum Bank’ı, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları arasında saklama ve alım satım işlemlerini başlatıyor. USDC için bankacılık hizmetleri de ekleyen Sygnum, müşterileri için bankalar, hedge fonları, varlık yöneticileri ve aile ofislerini içeren bir dizi getiri üreten ürünle genişlemeyi planlıyor.

Sygnum Bank’ın iş birimleri başkanı Thomas Eichenberger yakın tarihli bir röportajda, “Bu, dijital varlık alanında çeşitli getiri yaratan ürünleri etkinleştirme yolculuğumuzun bir sonraki adımıdır” dedi. Eichenberger, şunları ekledi:

“Bunlar ya proof of stake protokolüne dayanabilir, yani stake yapılabilir ya da yol haritasının biraz ötesinde olan müşterilerimiz için getiri elde etmek için merkezi olmayan kredilerden faydalanabilir.”

Bankalar ve kurumlar şu anda 60 milyar dolarlık merkezi olmayan borç verme ve ağırlıklı olarak Ethereum çevresinde ticaret yapan DeFi ile nasıl etkileşime gireceklerini bulmaya çalışıyorlar. Sygnum; BBVA, Standard Chartered ve GazpromBank Switzerland gibi bankalara dijital varlık koruması sağlayan İsviçreli saklama teknolojisi firması METACO ile çalışıyor.

Aave CEO’su Stani Kulechov ise konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Sygnum’un kurumsal düzeyde saklama çözümü, müşterilerin dijital varlık ekosistemine katılmasını kolaylaştırıyor. Geleneksel bankacılık dünyasını merkezi olmayan finansla birleştirmek amacıyla devam eden işbirliğini dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x