Yükleniyor...

İtalyan Bankası, Kripto Madencinin Hesabını Kapattığı İçin 144 Milyon Dolar Para Cezasına Uğradı

İtalya'nın en büyük ikinci bankası UniCredit’e, kripto madencilerin hesaplarını haksız yere kapattığı için 144 milyon dolar para cezası verildi.

UniCredit

İtalya’nın en büyük ikinci bankası UniCredit’e, kripto madencilerin hesaplarını haksız yere kapattığı için 144 milyon dolar para cezası verildi. Banka, bu karara itiraz edeceğini bildirdi.

UniCredit, bir kripto madencisine karşı açtığı davayı kaybettikten sonra 144 milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı. Banka, madencinin hesabını kapatarak yanlışlıkla yaptığını söyledi. Ancak dava hala devam ediyor ve bankanın karara itiraz ettiği görülüyor.

Kripto Madencileri Savaşıyor

kripto para madenciligi 1

Karar, Bosna-Hersek’teki Banja Luka mahkemesinde verildi. Dava, İtalya’nın ilk ve en büyük madencilik çiftliği olarak geçen İtalyan şirketi Bitminer Factory’nin yan kuruluşu tarafından mahkemeye getirildi.

Mahkeme, bankanın kripto para birimi alanında müşterilerle etkileşime girmesini engelleyen herhangi bir yazılı kuralı bulunmadığını söyledi. Süreç devam ediyor.

UniCredit, Rus işletmeleri için de haberlerde yer aldı. Banka, Rusya’daki faaliyetlerini tamamen durduracağını ve bunun yaklaşık 8,1 milyar dolara mal olacağını açıkladı. Ayrıca kendi hisselerini geri almayı taahhüt etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x