Yükleniyor...

Japon kripto borsasında hack krizi: Kullanıcılar tetikte olsun!

Yakın zamanda 320 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) saldırısına uğrayan Japon kripto borsası DMM Bitcoin, kullanıcıların kayıplarını telafi etmek için 50 milyar yen (320 milyon dolar) toplamayı planlıyor.

japon kripto

Yakın zamanda 320 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) saldırısına uğrayan Japon kripto borsası DMM Bitcoin, kullanıcıların kayıplarını telafi etmek için 50 milyar yen (320 milyon dolar) toplamayı planlıyor. 

Soruşturmaya dair yapılan açıklamada DMM Bitcoin, kullanıcılara planlanan satın alımlarla piyasa etkisini en aza indirmeye dair güvence verdi .

Şirket ayrıca 31 Mayıs’ta 4.503 BTC’ye eşdeğer “izinsiz çıkış” sonrasında soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. DMM Bitcoin, durum ve bunun müşterileri üzerindeki etkisi nedeniyle özür diledi ve izinsiz çıkışın nedenini araştırmaya devam edeceğini belirtti. Firma, yeni ayrıntılar ortaya çıktıkça kamuoyunu derhal bilgilendireceğini de belirtti. 

türk kripto memecoin

Fonlarının güvence altına alınması

DMM Bitcoin, müşterilere geri ödeme yapmak için gereken tazminatı finanse etme çabaları kapsamında 3 Haziran’da beş milyar yen (32 milyon dolar) borç aldı.  7 Haziran’da 48 milyar yen (308 milyon dolar) tutarında ilave sermaye artışı ve 10 Haziran’da sermaye benzeri borç finansmanı yoluyla ilave 2 milyar yen (12,8 milyon dolar) sermaye artışı yapılması planlanıyor.

Bu mali destek ve kurtarma fonu birikimi DMMcom’dan geliyor ve müşterilerin BTC’lerini garanti altına almak için gerekli fonları sağlayacak. DMM Bitcoin olayı, tarihteki en büyük sekizinci kripto para hack saldırısı olarak kayıtlara geçti. DMM Bitcoin’in olay üzerinde çalışmaları sürerken borsa kullanıcılarındaki endişeli bekleyiş devam ediyor. Ayrıca, kripto piyasasının pozitif seyrettiği bu süreçte DMM Bitcoin’in hack yemesi, Japonya’nın haber gündemine oturmuş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner