Yükleniyor...

Japonya Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin (BTC) Açıklaması

Bloomberg, Japonya Merkez Bankası yöneticisi Haruhiko Kuroda'nın, son birkaç aydır büyük bir dalgalanmanın ardından düşüşe geçen Bitcoin'i (BTC) eleştirerek "merkez bankacıları korosuna" katıldığını bildirdi.

boj merkez bankasi bitcoin japonya

Bloomberg, Japonya Merkez Bankası yöneticisi Haruhiko Kuroda’nın, son birkaç aydır büyük bir dalgalanmanın ardından düşüşe geçen Bitcoin’i (BTC) eleştirerek “merkez bankacıları korosuna” katıldığını bildirdi. Tanınmış Alman ekonomist Holger Zschaepitz bunun Bitcoin’i 40.000 dolarlık kritik çizginin altına iten tetikleyici olarak adlandırdı.

Kuroda, Fed, ECB ve BoE’nin BTC Eleştirisine Katılıyor

Kuroda, çoğu Bitcoin trade’inin çok spekülatif olduğunu ve varlığın olağanüstü yüksek volatilite sergilediğini belirtti. BTC’nin neredeyse hiçbir zaman bir çözüm yolu olarak kullanılmadığını da sözlerine ekledi.

BoJ başkanı Bitcoin’i eleştirirken, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell (Nisan ayında kripto parayı sadece bir spekülasyon aracı olarak gördü) ve ECB Başkan Yardımcısı Luis de Guindos gibi diğer merkez bankası yöneticilerinin ayak izlerini takip etti. Kuroda, kripto paranın gerçek bir yatırım aracı olmadığına inanıyor.

Mayıs ayının başlarında, İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey de dijital varlıkların herhangi bir içsel değer taşımadığı ve yatırımcıların Bitcoin ve benzeri varlıklar üzerindeki tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
MUSTAFA
MUSTAFA
2 yıl önce

Sürekli sistem donuyor

Umumato
Umumato
2 yıl önce

Ya bi susun arkadaş.. soz verildikce konusun

ck x banner
ck youtube banner