Yükleniyor...

Japonya, Yaptırımların Kripto Yoluyla Delinmesini Önlemek Amacıyla Borsa Yasasında Revizyona Gidecek

Japonya, Rusya'nın kripto yoluyla yaptırımları aşmasını engellemek amacıyla Borsa ve Dış Ticaret Yasası'nda değişiklik yapmayı planlıyor.

japonya yaptirimlarin kripto yoluyla delinmesini onlemek amaciyla borsa yasasinda revizyona gidecek

Japonya, Rusya’nın kripto yoluyla yaptırımları aşmasını engellemek amacıyla Borsa ve Dış Ticaret Yasası’nda değişiklik yapmayı planlıyor. 

Reuters tarafından aktarılan bir habere göre, Japonya Başbakanı Fumio Kishida Rusya’nın yaptırımları kripto aracılığıyla aşmasını önlemek amacıyla borsa yasasında revizyona gidecek. Kishida söz konusu yasada değişiklik yapılması çağrısında bulundu ve revizyonları en kısa zamanda milletvekillerine sunulacağını söyledi. Revizyonlar, kripto varlıklar aracılığıyla yaptırımlardan kaçınmaya çalışan Rusya’ya karşı korumayı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bu ayın başında Japonya Finansal Hizmetler Ajansı ve Maliye Bakanlığı, yaklaşık 30 kripto borsasına yaptırımlarla ilişkili olarak kripto işlemlerini gerçekleştirmemeleri çağrısında bulunmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner