Japonya'da Vergi Ödemeyen Cardano (ADA) Trader'ları İnceleme Altında • Coinkolik
Yükleniyor...

Japonya’da Vergi Ödemeyen Cardano (ADA) Trader’ları İnceleme Altında

Japonya'nın finans kuruluşlarından Nikkei tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Japonya'nın vergi tahsilat kurumları, vergi kaçıran kripto para trader'larına odaklanmış durumda.

ntzQEh

Japonya’nın finans kuruluşlarından Nikkei tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Japonya’nın vergi tahsilat kurumları, vergi kaçıran kripto para trader’larına odaklanmış durumda.

Kanto bölgesinde ve ülkenin diğer bölgelerinde yapılan geniş çaplı bir denetimden sonra, trader’ların 1.4 milyar yen (12,6 milyon dolar) ödemedikleri ortaya çıktı. İddialara göre Saitama, Tochigi, Gunma, Niigata ve Nagano gibi şehirlerde bulunan trader’lar, çoğunlukla Cardano alım satımından kâr elde etti. Vergi makamları, eksik rapor edilen vergilerde 670.000 yen (6 milyon dolar) tespitinde bulundu.

Hızlı Fiyat Artışı Etkili Oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nikkei’nin raporunda yer alan bir muhasebecinin ifadelerine göre Cardano’nun 2021 yılındaki rallisinden ötürü birçok trader yüksek karlar elde etti. Bu zamana kadar bölgesel vergi büroları şimdiye kadar kripto para birimiyle ilgili altı denetim gerçekleştirdi. Rapora göre, Kanto bölgesindeki şirket yıllardır ADA işlemlerini izliyor.

Mayıs ayında ADA’nın toplam işlem hacmi 5 trilyon yen’e (39 milyar dolar) ulaştığında, bu giderek daha zorlu bir görev haline geldi.

İddialara göre ADA trader’i yapanlar ya karlarını bildirmiyor ya da vergiden kaçıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x